Maltepe’de Kan Bağışı Seferberliği

Abone Ol
Daha Fazla

Kızılay’ın kan ihtiyacına destek olmak amacıyla Mahalle afet Gönüllüleri (MAG), Türk Kızılayı ve Maltepe Belediyesi işbirliğinde kan bağışı kampanyası başlatıldı.
Maltepe Meydanında Maltepe Belediyesi çok amaçlı hizmet aracında gerçekleştirilen kampanyada Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin kampanyada kan bağışlayan gönüllülere, kitap hediye etti. Hastanelerde kan bekleyen çok sayıda hasta olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, ”Bu hastalarımızın, sağlıklarına kavuşmaları için kan bekleme ve kan arama aşamalarını yaşamamaları gerekir. Kızılay kan merkezlerimizde daima taze kan stoku olması amacıyla, Maltepe olarak harekete geçtik ve bu kampanyayı başlattık.” dedi.

“İhtiyaç olduğunda kansız kalma şimdiden kan ver” sloganıyla yürütülen kan bağışı kampanyasına Maltepeliler yoğun ilgi gösterdi. Kan verme standının açılışına Maltepe Kaymakamı Ahmet Okur, Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Bingöl, Süreyyapaşa Hastanesi Başhekim Yardımcısı ile aynı zamanda MAG Başkanı Osman Aydın ile kan bağışında bulunmak isteyen gönüllüler katıldı.

Yapılan açılışın ardından kan vermek isteyen Maltepe halkı, tahlillerin ardından kan verdi. Kampanya 18-25 Haziran tarihleri arasında Maltepe Meydanında devam edecek.

Yorumlar kapalı.