Darülacezeli Babalarda Sizleri Bekliyor

Abone Ol
Daha Fazla

Kimi, evlatlarının alacağı küçük hediyelerle mutlu olacak; kimi ise evlatlarının yanaklarına konduracakları kocaman öpücüklerle “Baba” olmanın hazzını yaşayacak “Babalar Günü”nde… Kayışdağı Darülacezeli babalar da bu önemli günde tıpkı diğer babalar gibi hatırlanmak istiyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Kayışdağı Darülaceze tesislerinde yaşamını sürdüren Darülacezeli 485 yaşlı ve kimsesiz baba, 20 Haziran Pazar Günü kutlanacak Babalar Günü’nde ziyaretçilerini karşılamaya hazırlanıyor.

Hikmet Amca, Hamdi Amca ve Yakup Amca gibi Darülacezede yaşamını sürdüren erkek sakinler şimdiden bir gün de olsa babalık duygusunu tadacakları Babalar Günü’nde ellerini öpmeye gelecek gönüllü evlatlarını beklemeye koyuldu.

KAPIMIZ DA AÇIK KALBİMİZ DE…
82 yaşındaki Hikmet Öztürk ve 79 yaşındaki Yakup Sarıçam, iki senedir Darülaceze’de yaşamını sürdürüyor. Hiç evlat sahibi olmamış Hikmet Amca ve Yakup Amca da Darülaceze’de ortak kaderi paylaştıkları tüm diğer babalar gibi Babalar Günü’nü iple çekiyor.

Yorumlar kapalı.