Maltepe’de Piknikçilerin Çöplerini Çocuklar Topladı

Abone Ol
Daha Fazla

Yaz ayının gelmesiyle birlikte vatandaşlar, hafta sonları piknik alanlarına giderek bir haftanın stresini üzerlerinden atmaya çalışıyorlar. Tabi piknik sonrası bırakılan çöpler, doğayı kirleterek kötü hale getiriyor.

Maltepe spor alt yapısında top koşturan gençler de, büyük bir sorumluluk örneği göstererek Başıbüyük ormanlarına gidip biriken çöpleri topladılar. Temizlik için gerekli olan poşet, maske, eldiven ve diğer malzemelerin Maltepe Belediyesi tarafından temin edildiği çalışmada, genç sporculara Maltepe Belediyesi Meclis üyeleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü işçileri eşlik etti.

Ellerinde çöp poşetleri, yüzlerinde maskeleri ve eldivenleri ile piknik alanını dikkatle gezen gençler, çöpleri tek tek toplayarak poşetlere doldurdular. Birkaç saatlik çalışma sonunda alanı temizleyen genç sporcular, büyüklerin piknik yaparken çevrelerini kirletmemeye özen göstermeleri gerektiğini hatırlattılar.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, genç sporcularımızı, temizliğe gösterdikleri önem ve sorumluluklarını yerine getirme adına büyüklere örnek olduklarından dolayısı kendilerini kutladığını belirterek, “ bu alanları hepimiz kullanıyoruz. Çevre temizliği elbette Belediyelerin görevi. Fakat bizlerinde vatandaş olarak bu konuya dikkat etmemiz gerekir “ diye konuştu.

Yorumlar kapalı.