Mustafa Sarıgül’e Dava Açılıyor

Abone Ol
Daha Fazla

Türkiye Değişim Hareketi (TDH) lideri Mustafa Sarıgül’ün parti kurmama kararı yol arkadaşları tarafından tepkiyle karşılandı. TDH’cilar Sarıgül hakkında dava açmaya hazırlanıyor.

Karadeniz Bölge Sorumlusu ve Giresun İl Başkanı Ömer Adıgüzel, "Sarıgül hiç kimseye sormadan hareketin liderliğini bıraktı. Hakkında maddi ve manevi tazminat davası açacağız " dedi.

PARTİYİ KURMAMASI SUÇTUR

TDH Karadeniz Sorumlusu Ömer Adıgüzel, Mustafa Sarıgül’ün ortak karar almadan parti kurmaktan vazgeçmesinin suç oluşturduğu görüşünde. Dava açacaklarını belirten Adıgüzel, şunları söyledi: "Ben 1,5 yıldır sahada alan çalışması yapıyorum. Masraflarımızı cebimizden karşıladık. Bunların hepsinin faturaları, belgeleri var. Bunu kim ödeyecek?

Parti kuruluşuna yönelik bir çalışma yapıyorduk. İl ilçe binaları tutuldu. Her yerde Sarıgül’ün lider olduğuna dair pankartlar, afişler asıldı. 1 milyon 250 bin üye var. 945 ilçede örgütlüyüz. Tüm bunları bırakıp, hiçbir kimseye sormadan, danışmadan her şeyi ortada bıraktı.

Derin bir hayal kırıklığı içindeyiz. Bu maddi ve manevi tazminatı gerektiren bir durumdur. Parti kurmaması suçtur. Ben kişisel olarak dava açacağım. Arkadaşlarım da aynı fikirde. Ama Ankara’daki toplantıda 81 il başkanı olarak da dava açılmasını önereceğim.”

"İç ve dış güçler bir proje hazırlıyor. Erdoğan’a karşı Kılıçdaroğlu’nu alternatif gibi sunuyorlar. Sarıgül de bu projeye dahil edildi" diyen Adıgüzel, "Cumartesi günü Ankara’da 81 il başkanının katılımıyla eski Milletvekili Hasan Aydın başkanlığında karar toplantısı yapacağız. Belki yeni bir liderle yola devam edeceğiz" diye konuştu.

Yorumlar kapalı.