Maltepe’de Organik Pazar Temmuz Ayında Faaliyete Geçiyor

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Belediyesi nin eylül 2009 tarihinden itibaren başlatmış olduğu “yeşil belediye” konsepti doğrultusunda planlanan organik halk pazarı nihayet temmuz ayında faaliyete geçiyor.

Bir çok belediyenin sadece rant üreten projelere ilgi gosterdiği toplumumuzca malum iken;Maltepe Belediyesi nin sosyal sorumluluk duygu ve düşüncesi ile maddi fedakarlıklar yaparak projelendirdiği, belki ülkemizin en şık tasarlanmış pazar alanının bundan once ve sonra açılacak organik pazar alanları için referans oluşturacağına inanıyoruz.

Yapının tüm unsurları ile;kalitesi,tasarımı,seçilen yer ve ozellikle park sorunu olmayan bu alan, organik ürün tüketicisi vatandaşlar için de erişimi son derece rahat ve huzurlu bir alişveriş olanağı yaratacaktır.

Diğer yandan yıllardır ürettiği ürünleri doğrudan vatandaşa ulaştırma konusunda çile çeken organik ürün üreticileri için de lojistiği çok kolay yeni bir pazar alanı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Maltepe Belediyesi bir üretici orgütü olarak sivil toplum dünyasına adım atan ve küçük/orta olçekli üreticilerin sosyo-ekonomik çıkarları için orgütlenen Ekolojik Üreticiler Derneği işbirliği ile üretenden ve emekten yana anlamlı bir adım atarak; belde sakinleri arasında saygın yerini alacaktır.

Organik halk pazarları sağlıklı ve güvenilir gıdaya erişimin adresleridir. Siz basın mensuplarının bu girişime gostereceği ilgi de gıdaya karşı gittikçe yabancılaşan toplumun yeniden gerçek gıdaya ulaşma olanağı sağlanması için en büyük destek olacaktır.

Maltepe Belediyesi Organik Halk Pazarı nın duyurulması için katkılarınızı esirgemeyeceğinizi umarak gururla organik halk pazarının temmuz ayı içinde her Pazar günü faaliyete geçeceğini bildiriyor ve Maltepe Belediyesi Başkanı Sn.Prof. Dr.Mustafa Zengin” e teşekkürlerimizi ekolojik ürün üreticileri adına teşekkür etmeyi bir gorev sayıyoruz.

Yorumlar kapalı.