İller Bankası’ndan Belediye Başkanlarına Seminer

Abone Ol
Daha Fazla

İller Bankası 1. Bölge Müdürü Muhittin Menekşe, Marmara Belediyeler Birliği’nde ‘İller Bankası Finansman Kredileri ve Kriterleri’ konulu seminer verdi. İstanbul’un ilçe belediye başkanlıkları tarafından büyük ilgi gösterilen programa, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altunok Öz ve Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin bizzat katıldı.

İller Bankası Genel Müdürlüğü ve Marmara Belediyeler Birliği tarafından, ‘İller Bankası Finansman Kredileri ve Kriterleri’ konulu bir seminer düzenledi. İller Bankası İstanbul 1. Bölge Müdürü Muhit Menekşe’nin anlatımını yaptığı seminerde, İller Bankası Genel Müdürlüğü Uluslararası İlişkiler Dairesi Başkan Yardımcısı Necla Akça da soru-cevap bölümünde belediye yetkililerinin sorularını yanıtladı. Etkinlikte, ‘İller Bankası’ndan hangi kıstaslarda ve nasıl kredi alınır?’ sorusunun yanıtı arandı.

Üst düzey katılımın sağlandığı seminere, ilçe belediyelerinin başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinin ilgili yöneticileri büyük ilgi gösterirken, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz ve Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin semineri bizzat takip etti.

Seminerden sonra hep birlikte öğle yemeği yiyen yöneticilere, Marmara Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Recep Bozlağan tarafından, birlik çalışmaları ve eğitim seminerleri hakkında detaylı bilgi verildi. Programın ardından görüşlerini aldığımız bazı yöneticilerse, seminerle ilgili şu açıklamalarda bulundu;

Prof. Dr. Mustafa Zengin (Maltepe Belediye Başkanı): Bize destek olacak bir bankanın çalışma sisteminden haberdar olduk. Kredi konusunda, yarınlara yol haritası oluşturması bakımından önemli bir seminer takip ettik.

Op. Dr. Altınok Öz (Kartal Belediye Başkanı): İller Bankası’nı duyuyorduk; tanımış da olduk. İşleyiş mekanizmasını öğrendik. Çok faydalı bir program oldu.

Cafer Uzunkaya (İSKİ Genel Müdür Yardımcısı): Marmara Belediyeler Birliği’nde önemli çalışmalar, eğitim programları, etkinlikler oluyor. Birlik yönetimine ve bugünkü programdan dolayı İller Bankası yönetimine teşekkürlerimi sunuyorum.

Reşit Oral (Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı): Marmara Belediyeler Birliği’nde çok sayıda eğitime katıldım. Gerçekten yararlı eğitimler oluyor. Bugün de çok önemli bilgiler edindik. İller Bankası’ndan alınacak kredilerle, tüm belediyeler ekonomik sıkıntılarına çare bulabilirler. Birliğin kurucularından olan Halil Ünlü’ye, bugünkü yönetime, İller Bankası Genel Müdürlüğü’ne ve İller Bankası İnşaat Şube Müdürü Ekrem Yavuz’a özel olarak teşekkürlerimi sunmak istiyorum.

Ali İbrahim Aydın (Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı): İller Bankası’nın, belediyelerimize yönelik faaliyetlerini öğrenmiş olduk. Yararlı bir seminer oldu. Sarıyer Belediyesi olarak, üyesi olduğumuz Marmara Belediyeler Birliği’nin eğitim programlarını takip ediyoruz; etmeye de devam edeceğiz.

Feyzi Dülger(Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı): Etkinlik çerçevesinde kredi alma, faiz oranları ve yatırım alanları hakkında önemli kazanımlarımız oldu. İller Bankası Yöneticilerine ve Marmara Belediyeler Birliği’ne teşekkürlerimi sunarım.

İsmail Yalçın (Beylikdüzü Belediye Başkan yardımcısı): Hangi projelerimize kredi çıkacağını, hangi projelerimize kredi çıkmayacağını ve de hangi şartlarla kredi alabileceğimizi öğrendik. Fırsat buldukça Marmara Belediyeler Birliği’nin eğitim faaliyetlerini takip edeceğiz.

Mehmet Şahin (Esenyurt Belediyesi Birim Müdürü): İller Bankası’yla çok sayıda ortak projemiz oldu. Emeklilik süresi dolmuş biri olduğumuz için, İller Bankası’nın çalışma prensiplerini yakinen biliyoruz. Ancak buna rağmen Marmara Belediyeler Birliği’nde mali konularla alakalı olarak düzenlenen eğitim programlarını takip ederek bazen bilgilerimizi pekiştiriyoruz, bazen de yenilik ve değişiklikleri öğreniyoruz.

Mehmet Altındağ – Nazmi Yüksel (Bahçelievler Belediyesi Mali Hizmetler Birim Müdürleri): Belediyelerde ne tür projelere kredi çıkarılacağını ve ne tür projelere kredi çıkarılmayacağını öğrenmiş olduk. Faydalı bir program oldu.

Yorumlar kapalı.