2 Gün Sonra Tayin Olacaktı, Şehit Oldu

Abone Ol
Daha Fazla

Siirt’in Pervari ilçesinde terör örgütü PKK ile girilen çatışmada şehit düşen Piyade Komando Üsteğmen Mustafa Çuhadar’ın Konya’daki baba evine ateş düştü.

DAĞLICA’DA PKK İLE ASKERLER ÇATIŞIYOR

Sabah saatlerinde Siirt’in Pervari ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarıyla girilen çatışmada 3 korucuyla birlikte şehit olan Piyade Komando Üsteğmen Mustafa Çuhadar’ın annesi Kamuran ve babası Ertuğrul ve kendisi gibi üsteğmen olan kardeşi Mehmet Çuhadar’a acı haber sağlık görevlileri eşliğinde askerler tarafından verildi.

Konya’nın merkez Selçuklu ilçesi Malazgirt Mahallesi Karanfil Sitesi’nde oturan şehidin ailesinin bulunduğu binaya askerler tarafından Türk bayrakları asıldı. Ailenin yanına taziyeye giden Konya Garnizon Komutanı Tümgeneral Alaeddin Örsal, acılı aileye başsağlığı dileyerek teselli etmeye çalıştı.

Şehit Üsteğmen Çuhadar’ın ailesiyle şehit olmadan önce telefonla görüşerek iki gün sonra ilişiğini kesip yeni görev yeri olan Isparta’ya gideceğini ve annesi Kamuran Çuhadar’a, "Buralar temiz. Siz rahat uyuyun" dediği öğrenildi.

Evli ve 1.5 yaşında Melika Nur isminde bir kız çocuğu sahibi olan Şehit Üsteğmen Çuhadar’ın eşinin de aynı bölgede öğretmenlik yaptığı öğrenildi.

Şehit Üsteğmen’in cenazesinin bugün öğleden sonra Konya’da düzenlenecek askeri törenin ardından Konya Garnizon Şehitliği’ne defnedileceği bildirildi.

Yorumlar kapalı.