Sancaktepe Safa Mahallesi Sağlık Ocağına Kavuşuyor

Abone Ol
Daha Fazla

Sağlık alanında yaptığı çalışmalarla dikkat çeken Sancaktepe Belediyesi bu alanda yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekliyor. Haziran ayı içerinde yunus Emre ve Osmangazi Mahallerinde iki sağlık ocağının temelini atan Sancaktepe Belediyesi yeni bir sağlık ocağının temelini daha attı. 30 haziran Çarşamba günü Safa Mahallesinde gerçekleştirilen temel atma töreni halk tarafından ilgi ile karşılandı.

“Her Mahalleye Bir sağlık Ocağı” hedefi ile çalışmalarını sürdüren Sancaktepe Belediyesi bu konudaki karalığını ve verdiği sözü yerine getirmedeki duyarlığı ile halkın beğenisini ve takdirini topluyor. Safa Mahallesi Sağlık ocağı temel atma töreninde bir konuşma yapan Belediye Başkanı İsmail Erdem; “1 ayın içinde üç sağlık ocağının temelini atmış bulunuyoruz. Hayırsever iş adamlarımız ve belediyemizin işbirliğiyle bu hizmetleri yürüyoruz. Bugün de Belediye ve Özel İdare işbirliğiyle yeni bir sağlık ocağının temelini atıyoruz. Öncelikle safa mahallesi sakinlerine hayırlı uğurlu olsun.” dedi. “Vatandaşlarımızın bize verdiği destekle onlara hizmet etmenin mutluğu ve huzurunu yaşıyoruz” diyen Başkan Erdem, sağlık alanında yapılan hizmetlerden bahsederek Sancaktepe’yi gelişen değişen ve örnek alınan bir ilçe haline getireceklerini belirtti.

Temel atma törenine Sancaktepe Belediyesi Başkanı İsmail Erdem, Kaymakam Necmettin Kalkan, Belediye Başkan Yardımcıları, Ak Parti İlçe yöneticileri, İl Genel Meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri ve mahalle sakinleri katıldı.

İşadamı Oktay Oral’ın desteği ile yapılacak sağlık ocağının protokolü Kaymakam, Belediye Başkanı ve Oktay Oral’ın imzası ile gerçekleştirildi.

Konuşmaların ardından Safa Mahal esi Sağlık Ocağı temeli, protokol üyelerinin butona beraber basarak inşaata harç gönderilmesi ile başlatıldı.

Yapılacak sağlık ocağı, tek katlı betonarme olup, 1.500 metrekarelik parselde yaklaşık 500 metrekarelik kapalı alana sahip bir planı bulunuyor. Sağlık ocağının açılışının Ekim 2010 sonunda gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Yorumlar kapalı.