Saadet Partisi Bu Kez Kongre İçin Dinliyor

Abone Ol
Daha Fazla

Saadet Partisi, 11 Temmuz Pazar günü yapacağı büyük kongre öncesinde, parti kadrolarını ve siyaset yapma şeklini belirlemek üzere toplumun tüm kesimlerini dinlemeye devam ediyor.

“Kongre için sizi dinliyoruz” çalışması kapsamında sadece İstanbul’da 15 bin kişinin dinlenmesi hedefleniyor. Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Erol Erdoğan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Şu ana kadar, kadın yazarlar, STK, Gençlik Kolları, İlçe Başkanları, Mahalli İdareler Meclisiyle toplantılar yaparak teklifleri sözlü ve yazılı olarak aldık. Kongre gününe kadar ise, Danışma Meclisi, aktivist ve yazarlar, kanaat önderleri, genç siyasetçiler ve diğer gruplarla kongre istişaremizi sürdüreceğiz” dedi.
EROL ERDOĞAN’IN AÇIKLAMASI ŞÖYLE:

11 Temmuz 2010’da KONGREDEN İKTİDARA adıyla gerçekleştireceğimiz Saadet Partisi BÜYÜK KONGRESİ için İstanbul’da en az 5 bin kişiyi doğrudan dinlemeyi hedefliyoruz.

Dolaylı dinleme faaliyetlerimizi ve web sitesindeki dinleme düzeneğimiz üzerinden gelen anket formlarını da dahil ettiğimizde 15 bine yakın kişinin görüşlerini not etme imkanımız olacak.
KONGRE için dinleme ve istişare çalışmalarımızın bir kısmına Genel Başkanımız Prof. Dr. Numan KURTULMUŞ bey de iştirak edecek.
Tüm dinlemelerimiz yazılı dokümana dönüştürülerek ilgili kurullarımıza ve Genel Başkanımıza iletilecek.

KONGRE İÇİN SİZİ DİNLİYORUZ adıyla yürüteceğimiz bu çalışmalar da, GİK ve diğer parti kadrolarımız için isim teklifleri almanın yansıra siyasi gündeme dair eleştiri ve teklifleri ayrıca şu ana kadar yapılan çalışmalara dair değerlendirmeleri de kendimizi kritik etme noktasında önemseyerek dinliyoruz.
Kongre için dinleme çalışmalarında 3 halkayı hedefliyoruz:

1. Halka; Teşkilatlarımız, üyelerimiz.
2. Halka; Saadet’e yakın duran kişiler, gruplar, kanaat önderleri,
3. Halka; Yazarlar, sanatçılar, iş adamları, dernekler, aktivistler, bilim adamları.

Şu ana kadar, Kadın yazarlar, STK, Gençlik Kolları, İlçe Başkanları, Mahalli İdareler Meclisiyle toplantılar yaparak teklifleri sözlü ve yazılı olarak aldık.
Sonraki günlerde ise, Danışma Meclisi, Kadın aktivist ve yazarlar, kanaat önderleri, genç siyasetçiler ve diğer gruplarla kongre istişaremizi sürdüreceğiz.
Şu ana kadar yaptığımız dinlemelerde SAADET Kongresiyle ilgili geniş bir beklentinin olduğunu gördük. Genel Başkanımız Numan Kurtulmuş’un bu kongre vesilesiyle, siyasi liderliğinin daha net ortaya konulması beklentisi çok yüksek. Özellikle Erdoğan, Bahçeli ve Kılıçdaroğlu’nun ortaya koyduğu çözümsüz ve diyalogsuz siyasetçi konseptine bir alternatif olarak, “Çözümcü ve Kararlı Lider Tipi; KURTULMUŞ” vurgusunu herkes dile getiriyor; kongrede de bunun kamuoyunun anlayacağı şekilde belirginleştirilmesini herkes tavsiye ediyor, istiyor.
İstanbul teşkilatları olarak; genç, yaşlı, kadın, erkek, üye, sempatizan hep beraber kongrede olacağız.

Yorumlar kapalı.