Kızılay’ın Kuruluş Yıldönümü Adatepe’de Kutlandı

Abone Ol
Daha Fazla

Kızılay Maltepe Şubesi Adatepe Tıp Merkezi konferans salonunda düzenlenen Kızılay’ın 141. Kuruluş yıldönümü kutlamasında, Kızılay’ın yurt içi ve yurt dışındaki önemi vurgulandı.

ADATEPE TIP MERKEZİ’NDE TEKNOLOJİK YENİLİKLER
   Kutlamanın açılış konuşmasını yapan Kızılay Adatepe Tıp Merkezi Başhekimi Opr. Dr Cahit Yılmaz, Kızılay’ın en önemli özelliğinin yardım olmasının altını çizerken, deprem, yangın, sel, kaza gibi afetlerde Türk Kızılay’ının hazır olduğu söyledi.
   Kızılay Maltepe Şubesine bağlı Adatepe Tıp Merkezi hakkında bilgi veren Başhekim Yılmaz, “ Adatepe Tıp Merkezimiz 1995 yılında kuruldu. Çok ciddi seviyeli, kaliteli hizmetler verildi. Daha sonra merkezimiz Kızılay Maltepe Şubesi’ne katıldı.25 uzman, 3 profesör, 1 doçent ile toplam 37 hekim ile hizmet veriyoruz. Teknolojik olarak fizik tedavi ve diş ünitesi değiştirilerek, ciddi bir teknolojik gelişim sağlandı. Acil servisimizi 3 misli büyüterek daha kaliteli ve ciddi hizmet veriyoruz, vermeye devam edeceğiz” dedi.

“KIZILAY’A SEVGİMİZ BİR ANNE EVLADINA DUYDUĞU ŞEVKAT GİBİDİR”
   Kızılayımız 141 yaşında 41 kere maşallah diyerek söz alan Kızılay Maltepe Şubes Başkanı Hanifi Mutlu, “Tüm misafirlerimize Kızılay Bayramımıza hoş geldiniz diyorum. Sadece söylemlerle değil, heyecanla bu bayrama geldik. Bizim için Kızılay’ın kapısından içeri girdiğimizde hizmet sevincimiz bayram sevinci gibidir. Hekimlerimizden, personelimize kadar Kızılay bizler için bir ayrıcalıktır. Yakından biliyorsunuz! Hizmette asla yorulmuyoruz. Bir annenin evladına duyduğu şefkat gibidir Kızılay sevgimiz.Sabah evimden işime gelmeden ilk işim Kızılay’a uğramaktır her daim. Doktor arkadaşlarımızda benim gibi istek ve arzu dolu hizmet duygusuyla hareket ediyorlar” dedi.

ADATEPE TIP MERKEZİ YENİLENDİ
   Kızılay Maltepe Şubesi’ne bağlı olarak hizmet veren Adatepe Tıp Merkezi’ndeki yenililklere değinen başkan Mutlu, “Fizik tedavi merkezimiz tepeden tırnağa yenilendi. 300 hasta bekliyordu. İlave odalar açarak salon haline getirdik. Yatak ilave ettik. Sayısı 1 olan fizyoterapistimizi 2 ye çıkardık. Artık sıra bekleyen yok. Hem kurum geliri, hemde hastalara müdahale açısından geri dönüşümlü hasta araması gerçekleştirdik. Hastanın durumuna göre rahatsızlığını sorarark tekrar aramalar gerçekleştirdik. Bu mutluluk halkımızın yüzünden akıyor.Dedikodular da olmadığı için mutluluk yaşıyoruz. Önceden şubemizde toplantı yaparken gündemimize bir telefon faturası konurken, şimdi her gün toplantı yapacak hale geldik.
   Genel başkanımız Sayın Tekin Küçükali’ye de çok şeyler borçluyuz. Onun hızına yetişmek çokta kolay olmuyor. En iyi hizmet ve kalite mücadelesi veriyoruz. Maltepe İstanbul’un incisidir” şeklinde konuştu.

“TÜRK KIZILAY’I TÜRK TELEKOM GİBİ OLUR MU KAYGIM KALMADI”
   Kızılay Maltepe Şubesi tarafından Adatepe Tıp Merkezi’nde düzenlenen Kızılay’ın 141. Kuruluş yıldönümü toplantısına katılan Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, “Bu güzelliği paylaşmak için buradayız. ‘Sen yokken biz buradaydık’ diyen Kızılay’ımız için çok anlamlı bir gün. Bu güzelliklerin yanında dikkatinizi çekmek istediğim noktalar var. Bizler sağlık hizmeti içindekiler, güzel şeyler yapmayı düşünüp ve gerçekleştirince mutluyuz.
   Maltepe Kızılay’ının da güzel şeyler yaptığını duyduk. Türk Kızılay’ı ile ilgili çekincem onun satılma durumu şeklinde idi.Acaba ileride onunda adı Türk Telekom gibi satılıpta john smith olur mu gibi çekincem vardı. Ancak Kızılay’ın satılmadığını Sağlık Bakanlığı’na kiraya verileceğini duyunca kaygım kalmadı. Bu kaygımı da burada sizlerle paylaşarak bu gibi korkuların giderilerek herşeyin güzel olmasını istiyorum” dedi.

”KIZILAY MALTEPE’DE KALİTELİ SAĞLIK HİZMETİ VERİYOR”
   Son olarak söz alan Maltepe Kaymakamı Ahmet Okur, Kızılay’ın kara gün dostu olması itibariyle ülkemizin en önemli kuruluşlarından bir tanesi olduğunu ifade etti. Kaymakam Okur, “Afetlerde ilk akla gelen kurum Kızılay’dır. Önceki dönemlerine göre çok yükseklerdeki başarıları ile bizleri gururlandırıyor. Kızılay mensupları Maltepemize kaliteli hizmet veriyor ve Kızılay adını iyi yaşatıyorlar. Kendilerini kutluyorum” şeklinde konuştu.

   Sinevizyon gösterilerinde Kızılay’ın sadece yurtta değil, tüm dünyada gerçekleştirdiği yardım faaliyetleri sinevizyon gösterisi ile kutlamaya katılanlara sunuldu.
   Kızılay’ın 141. Kuruluş yıldönümü kutlamasına katılan Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, Maltepe Kızılay’ının yönetim kurulu üyesi olan Maltepe Eski Belediye Başkanı Fikri Köse ile yanyana oturdu.
Maltepe Eski Belediye Başkanı Fikri Köse Maltepe Milli Eğitim Şube Müdürü Ferşat Ayar, Maltepe Sağlık Grup Başkanı Mustafa Çağlar, Kızılay Maltepe Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Osman Kıraç, İşadamı Ömer Çolak ve doktorların yanısıra Kızılay üyeleri katıldılar.

Bu haberin içereriği ve fotoğrafları WWW.HABERDEİMZA.COM’dan alınmıştır.

Yorumlar kapalı.