Maltepe Eski Belediye Başkanı Fikri Köse ve Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem Önderliğindeki Sivas Platformu Sivas’a Gitti

Abone Ol
Daha Fazla

Sancaktepe Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu Kültür Gezileri kapsamında 41 kişiden oluşan Sivas platform üyeleri 8–11 tarihleri arasında Sivas’a geniş kapsamlı bir gezi düzenledi. Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’in de katıldığı etkinliğe Sivas Merkez Belediyesi ve ilçe belediyeler ziyaret edildi, ikili görüşmelerde bulunuldu.

Ayrıca sosyal dayanışmayı artırmak, birlik ve beraberlik içinde kardeşlik duygularını güçlendirmek amacıyla 11/14 Kasım 2010 tarihleri arasında İstanbul Ferhane’de gerçekleşecek olan “Sivas Günleri” adlı etkinlik için de ön görüşmeler yapıldı.

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ve Sivas platform üyeleri; Sivas Yıldızeli Belediye Başkanı Selim Baş, Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Sivas valisi Ali Kolat’ı makamında ziyarette bulundu. Başkan Erdem, Sivas’ın tarihi ve kültürel anlamda oldukça geniş bir birikime sahip olduğunu ifade ederek yakın tarihte gerçekleşen birkaç olumsuz olayın Sivas ilini olumsuz tanınmasında etkili olduğunu söyledi. Sivas’ın layık olduğu şekilde doğru ve sağlam kaynaklardan tanıtmak için Sivas iline bağlı tüm ilçe belediyelerin ortak projeler gerçekleştirilmesinin faydalı olacağını vurguladı. Başkan Erdem, ilk günün ardından yoğun programı nedeniyle ayrıldı.

İsmail Karabiber başkanlığında Sivas platformu üyeleri tüm ilçe belediyeleri ziyaretleri sürdü. İkili görüşmelerde Sivas’ın tarihi zengin bir şehir oluşu, ülke turizmine kazandırılması ve alt yapı hizmetlerinin geliştirilmesinin önemli bir adım olacağını vurguladı. İsmail Karabiber konuşmasında; “…Sivas’ın iki öneli merkezi var. Birincisi birçok deri hastalığına şifa kaynağı olan Balıklı Göl. Buranın bütün Türkiye’ye ve dünya turizmine tanıtılması gerekir. İkinci önemli mekân ise Divriği Ulu Camii. Bu camimiz Birleşmiş Milletler (UNESKO) tarafından ilk İslam eseri olarak koruma altına alınmış tek İslam eseridir” dedi.

Ziyaret sırasında ilçe Belediyelere Sancaktepe Belediyesi Sivas platformu faaliyet kitabı takdim edildi. Bir hafta süren gezinin Sivas adına çok önemli bir misyon üstlendiği gözlendi.

Yorumlar kapalı.