Dost Meclisi Sabaha Kadar Sürdü

Abone Ol
Daha Fazla

Ünlü gazeteci Yalçın Bayer ile Eski Milletvekili Yalçın Koçak, Eski İBB Meclis Üyesi Hüseyin Sağ, Eski İBB Meclis Üyesi Maltepe’li M.Zeki Çakır’ın misafiri oldular. Maltepe Beşçeşmeler Köşem Restaurant’da bir araya gelen eski fişekler zaman tünelinde dostluklarını yad ettiler. Kendisini Türk toplumuna hizmet etmekle yükümlü kılmış bir duayen gazeteci olan Hürriyet Gazetesi Yeter Söz Milletindir köşesinin ünlü yazarı Yalçın Bayer’e sormuşlar bu ülkede kimler hırsız değil? El cevap Çorlu’lular ve sosyal demokratlar diyebilen bir demokrasi kahramanı duayen gazeteci Yalçın Bayer dost meclisinde anlattıkları ile oradakileri kahkahalara boğdu.
   Eski Milletvekili Yalçın Koçak fertleri hür, toplumu teşkilatlı demokrat bir devlet söyleminin fikir babası. Tek milliyet çok devlet sözleri onu fikir dünyasında bir yükselen değer durumuna getirdi. Ünlü KOÇAKLAMALARI hemen her konuda bir dünya görüşünün önlenemez yükselişidir Yalçın Koçak. Uluslararası alanda kurduğu Üniversitelerinde yüzbinlerce genç eğitim alarak akademik kariyer kazanıyorlar. Yalçın Koçak’ı tanımak hayattan biraz daha fazla zevk alabilme yetisidir… O da dost sohbetinin meclisinde yareni gibiydi.
   Tek Taş Hüseyin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliğinde tek başına iş başında olan binlerce uygunsuz dosyaları kamuoyu gündemine getiren, yolsuzluk ve usulsüzlüklerle olan mücadelesi onu gelecek zamanda bir halk kahramanı gibi anlatacak dilden dile insanlar. Kulağına taktığı tek taş küpesi onun bağımsız dürüst saf ve temiz yüreğini anlatır… Masal kahramanlarının şovalyesidir. Hırsızlığın yolsuzluğun karşısında bir kale gibi dikilmiştir cılız cüssesi. O da dost meclisinin baş köşesinde yerini aldı.
   Mahmut Zeki Çakır İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Hüseyin Sağ ile birlikte muhteşem ikiliyi oynayarak halkın çıkarlarını savundular. Maltepe’de dost meclisinin ev sahipliğini yaparak gönül dostlarına ileride anlatabilecekleri anılarla dolu bir gece yaşattı. Karadeniz’in sert dalgaları gibi duruşu dik ve onurlu duruşu ile sayısız siyasal mücadelenin her daim kazananı oldu.
   Gönül dostlarının dost muhabbedini dektanşör ile ölümsüzleştirirken sizlere de bu insanları bir nebze olsun anlatabilelim istedik.

Yorumlar kapalı.