Nene Hatun Kurs Merkezi’ne Başkan Erdem’den Ziyaret

Abone Ol
Daha Fazla

Sancaktepe Kaymakamı Necmettin Kalkan, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ve Başkan Yardımcısı Muhammet Ali Cankatar ile birlikte Nene Hatun Meslek Edindirme Merkezini 12 Temmuz Pazartesi günü ziyarette bulundu.

Mayıs ayında hizmete açılan ve kısa sürede halkın yoğun ilgisiyle karşılaşan İş-kur destekli Nene Hatun Sanat ve Meslek Edindirme Kursları, ipek halıcılık, anne çocuk, aşçılık, bayan kuaförlüğü, Web tasarım, Grafik Tasarım, AutoCad ve Peyzaj branşlarından oluşan 8 alanda eğitimlerini sürdürüyor.

Başkan Erdem, Nene Hatun Kurs Merkezi’ni ziyaretinde, kursiyerlere eğitimleri hakkında sorular sorarak bilgi aldı. “İpek halıcılık” kursuna devam eden hanımlar tezgâhlarının başında ilmek ilmek ördükleri halıları Başkan İsmail Erdem’e takdim ettiler. Nene Hatun Kurs Merkezi’nin öğretmenleri de Başkan Erdem’e bugüne kadar yapmış oldukları tüm çalışmalar hakkında bilgilendirdi.

Kurs Merkezi’nde incelemelerde bulunan Başkan Erdem bir konuşmasında, Meslek Edindirme Kurslarının amacına değinerek şöyle dedi; “İş-kur ile ortak proje kapsamında yürüttüğümüz Meslek Edindirme Kurslarımızı bir yenisini daha halkımızın hizmetine sunmaktan memnunuz. Amacımız halkımızı iş ve meslek sahibi edindirmek. Ev hanımlarımız da ev ekonomisine katkı sağlayacak fırsatları yakalayabilsin. Bütün kursiyerlerimizin daha güzel eserler üreteceğine inanıyoruz.” Başkan Erdem aynı zamanda bütün kursiyerlere başarılarının devamını diledi. Kursiyerler de Kaymakam Necmeddin Kalkan ve Başkan Erdem’in ziyaretlerimden duydukları memnuniyeti ifade etti. Kendilerine bu imkânı sağlayan Başkan Erdem’e ve tüm emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Aşçılık eğitimi alan kursiyerler Başkan Erdem ve beraberindeki ziyaretçiler için özenle hazırladıkları menüyü, kurs merkezi tarafından verilen yemekte sundular. Öğle yemeğinin ardından Başkan Erdem, kursiyerlerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler. Bu ziyaretin kursiyerler için moral ve motive kaynağı olduğu gözlendi.

Yorumlar kapalı.