Maltepe’de Dünya Çevre Günü ve Haftası Kutlandı

Abone Ol
Daha Fazla

Ulusal ve küresel bilinçlendirme günü olarak kabul edilen 5–11 HAZİRAN Dünya Çevre Günü ve Haftası; ülkemizde ve dünyada çevre korumacılığın yaygınlaştırılması, çevresel kalitenin iyileştirilmesi ve bilinçli bir katılım sağlanmasını amacıyla Maltepe’de de bir takım etkinliklerle kutlandı.

Çevre haftası kapsamında Maltepe Belediyesi Sağlık Müdürlüğü ve Mavi Deniz çevre hizmetleri A.Ş ile ortaklaşa İDO İskelesinde temizlik çalışması yapıldı. Çevre ve denizlerimizin temizlenmesi amacıyla gerçekleştirilen etkinliğe, Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, Başkan yardımcıları, Meclis üyeleri, Belediye görevlileri, vatandaşlar ve gençler katıldı.

Maltepe İDO iskelesinden öğlen saatlerinde tekneyle açılan grup, Maltepe kıyı şeridini dolaşarak deniz analarını ve atılan çöpleri topladılar. Maltepe sahil şeridinin diğer bölgelere oranla temiz olduğunu belirten yetkililer, vatandaşlara gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür etti.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, her yaştan insanın çevreye sahip çıkarak temizliğe önem vermesi gerektiğini vurguladı.

Temiz bir dünya için çevre bilincine sahip olunması gerektiğini ifade eden Başkan Zengin, “ Yerel yönetim olarak en başta Maltepe’nin temizliğine önem veriyoruz. Kısa bir süre önce Fındıklı Mahallemizden başlattığımız Bahar kampanyası çerçevesinde, bütün cadde ve sokaklarımız temizlenip boyanıyor. Vatandaşlarımızın da bu konuda bize destek olmalarını bekliyoruz “ dedi.

Yorumlar kapalı.