Gürsel Tekin "Göreve Hazırım"

Abone Ol
Daha Fazla

CHP’de 4 Ağustos’ta yapılacak olan Parti Meclisi toplantısı öncesinde Genel Sekreter Önder Sav, parti yönetimindeki görev dağılımını belirledi.

Bu çerçevede, CHP’nin en üst karar organı olan Merkez Yönetim Kurulu’nun mevcut 17 üyesine çeşitli iller dağıtıldı. Henüz boş olan 18’inci MYK üyesine ise Trakya bölgesi ile Şırnak ve Hakkari, görev yeri olarak tayin edildi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün yaptığı açıklamada İstanbul eski İl Başkanı Gürsel Tekin’in bu boş MYK üyeliğine atanacağını, aynı zamanda Genel Başkan Yardımcısı yapılacağını açıklamıştı.

Kılıçdaroğlu’nun bu ifadesi ışığında, Trakya’da Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ ile, Şırnak ile Hakkari’de görev yapacak olan MYK üyesinin Gürsel Tekin olması bekleniyor. Boş MYK üyeliği için seçim 4 Ağustos’taki Parti Meclisi toplantısında yapılacak.

TEKİN: GÖREVE HAZIRIM

Hürriyet.com.tr’ye konuşan Gürsel Tekin, “partimin vereceği her türlü göreve hazırım” dedi. Genel Sekreter Önder Sav’ın hazırladığı çalışma listesinde, boş bulunan MYK üyesine Şırnak ve Hakkari ile Trakya bölgesinin görev yeri olarak verildiğinin hatırlatılması üzerine ise Tekin, “Şırnak ve Hakkari’de yurttaşlarla buluşacağım. Orada farklı bir pencere açacağız” diye konuştu.

Yorumlar kapalı.