Maltepeli Çocuklar Yüzmeyi Müzikle Öğreniyor

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Belediyesi tarafından düzenlenen yaz okulları, dört farklı noktada öğrencilerle buluştu.

Bir buçuk ay boyunca kendileri için kurulan seyyar havuzlardan yararlanacak olan Maltepeli çocuklar yüzme öğretmenlerinden ders almaya başladılar. Yaz okulu süresince iki grup halinde derslere katılan ilköğretim öğrencileri haftada üç gün birer saat spor yapma imkanı buldu.

Maltepe Belediyesi’nin ücretsiz hizmeti olan yüzme dersleri için Altayçeşme, Cevizli, Esenkent ve Küçükyalı mahallelerinde İstanbul’un diğer ilçeleri arasındaki en büyük portatif havuzlar kuruldu. Büyük havuzların yanı sıra iki farklı noktada küçük ebatlı çırpınma havuzları yapıldı.

Derinliği altmış santimetre olan çırpınma havuzları sayesinde engelli öğrenciler sıkıntı çekmeden spor yapabiliyor. Bir saat boyunca yüzme eğitimi alan öğrencilerin daha eğlenceli vakit geçirmeleri için havuz başlarına müzik sistemi kuruldu. Aldıkları sağlık raporlarından sonra kaydını yaptıran öğrenciler gündüz ve gece havuz sorumlusu sayesinde korunan havuzlarda hijyen kuralları uygulanarak derslerine devam ediyorlar.

Kendileri için kurulan portatif duş kabinleri, su sebilleri ve veli bekleme alanları sayesinde öğrenciler rahat bir ortamda suyun tadını çıkarıyorlar. Havuz aktivitelerinin dışında öğrencilerin kullanımı için masa tenisi masaları kuruldu. Öğrencilerden arta kalan zamanda yetişkinler de masa tenisi oynayabiliyor.

Yorumlar kapalı.