Bölge Bölge Hava Durumu

Abone Ol
Daha Fazla

Hava sıcaklığı yurdun güney, iç ve doğu kesimlerinde mevsim normallerinin 6 ila 8 derece üzerinde seyretmeye devam edecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Trabzon, Rize, Artvin, Kars ve Ardahan çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığı yurdun güney, iç ve doğu kesimlerinde mevsim normallerinin 6 ila 8 derece üzerinde seyretmeye devam edecek. Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeybatı, Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

-YÜKSEK SICAKLIK UYARISI-
Hava sıcaklığının; güney, iç ve doğu kesimlerde mevsim normallerinin 6 ila 8 derece üzerinde seyretmesi beklendiğinden, sıcak havanın oluşturabileceği olumsuzluklara karşı (güneş çarpması vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-
Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak: İSTANBUL: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu (31) ANKARA: Az bulutlu ve açık (37) İZMİR: Az bulutlu ve açık (36) ADANA: Parçalı bulutlu (35) ANTALYA: Az bulutlu ve açık (42) SAMSUN: Parçalı bulutlu (32) ERZURUM: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu (29) DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık (41)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-
Yapılan son değerlendirmelere göre bugün bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Az bulutlu ve açık doğusu parçalı bulutlu geçecek.

EGE: Az bulutlu ve açık geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık zamanla güneyi parçalı bulutlu geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı, zamanla doğusu çok bulutlu, Trabzon, Rize ve Artvin çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey ve doğusu parçalı bulutlu, Kars ve Ardahan çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

Yorumlar kapalı.