Emniyet Amirliğine Hain Saldırı

Abone Ol
Daha Fazla

Siirt’in Eruh ilçesinde teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada bir polis memuru şehit oldu, 1 polis yaralandı

Eruh’ta bir grup PKK’lı terörist, bugün saat 22.00 sıralarında İlçe Emniyet Amirliği’ne saldırdı. PKK’lılar Emniyet binasına önce roket attı, ardından da uzun namlulu silahlarla taradı.

Karakolda görevli polislerin de karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Saldırı sırasında ilçede elektrik kesildi, Emniyet binasında yangın çıktı.

Açılan ilk ateşte bir özel harekat polisi şehit olurken, 1 polis de yaralandı. Yaralı polis, Eruh Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı.Çatışmaların sürdüğü bölgeye Şırnak ve Siirt’ten takviye birlikler ile Kobra helikopterler sevk edildi.

3 TERÖRİST ÖLÜ ELE GEÇİRİLDİ

Edinilen bilgiye göre çatışmada, 3 terörist uzun namlulu silahlarıyla birlikte ölü ele geçirildi. Bölgede operasyon sürüyor.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Açıklama şöyle: "02 Ağustos 2010 tarihinde saat 22.00 sıralarında ilimiz Eruh ilçe emniyet amirliği binası ve lojmanlarına yönelik ön ve arka cepheden PKK/KONGRA-GEL bölücü terör örgütü üyelerince roketli saldırı; akabinde de taciz ateşinde bulunulmuştur. Açılan ilk ateş sonucunda Eruh ilçe emniyet amirliğinde görevli polis memuru Ahmet Mutlu, şehit olmuştur. Aynı saldırıda polis memuru Muzaffer Çetin ise hafif şekilde yaralanmıştır. Saldırı sonucu çıkan çatışmada 3 terörist, olayda kullandıkları araç vesilahları ile birlikte ölü olarak el geçirilmiş, çatışma esnasında bir vatandaşımız ise hafif şekilde yaralanmıştır."

Yorumlar kapalı.