Başkan Zengin Yerel Basınla Buluştu

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Belediyesi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin yerel basınla kahvaltıda buluştu. Pinhan Restaurantdaki kahvaltuya başkan yardımcılarının tamamı katıldı.
   Başkan Zengin ”Geleneksel hale dönüştürdüğümüz basın toplantısının bir yenisini daha yapmaktayız. Her soruya açıklıkla cevap vereceğiz, her eleştiriyi saygıyla karşılayacağız ama birlikte savaşacağız.
Mücadelemiz Halk İçin   29 Mart 2010 tarihinde görevi devir aldığımızdan bugüne 8 trilyon borç ödedik. Halkımızın modern kent nimetlerinden faydalanmasının mücadelesini veriyoruz. Bu konuda basın mensuplarından yardım istiyoruz. Hakarete varmayan her eleştiriyi dikkatle ele alıyoruz.
Başkan Yardımcılarını Ocak Ayında Değiştireceğim

   Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin ocak ayında belediye başkan yardımcılarını değiştireceğini söyledi. Başkan Zengin belediye meclis üyelerinden 3 adet başkan yardımcısı atarken onların görev sürelerinin 1 yıl olduğunu ilan etmiştik. Ocak ayında bu revizyonu gerçekleştireceğiz. Seçilmiş başkan yardımcısı yanısıra atanmış başkan yardımcılarımız Nail Çiftçi’ye ocak ayında teşekkür edeceğiz dedi.
   Başkan Zengin atanmış diğer başkan yardımcısı Mehmet Bingöl ile ilgili yorum yapmaması dikkatlerden kaçmadı.

Altayçeşme Kapalı Spor Salonuna Bağışçı Arıyoruz

   Basın toplantısında 500 bin nüfuslu Maltepe’nin bir kapalı spor salonu ve yüzme havuzu olmamasından hicap duyuyorum. Altayçeşme mahallesinde 6 dönümlük bir araziye kapalı spor salonu ve yüzme havuzu projemiz hazır. Bağış yapmak isteyenlerle görüşüyoruz. Bu konuda önümüzdeki günlerde çalışma başlatabiliriz.

Zihinsel Engelliler Merkezini Maltepe Engelliler Derneği ile Birlikte Hizmete Alacağız

   Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin Bahadır Erdoğdu Zihinsel Engelliler Merkezi’nin amacına uygun hizmet verebilmesi için Maltepe Engelliler Derneği ile birlikte çözeceğiz. Maltepe Engelliler Derneği ile ilgili protokolü geçtiğimiz günlerde imzaladık. Önümüzdeki günlerde bu merkezi fiilen faaliyete geçirmiş olacağız” dedi.

Devlet Hastanesi ve Geriatri Hastanesini Projelendirdik
Geriatri Vakfı ile sürekli temas içerisindeyiz. Maltepe’ye bir hastane düşünüyoruz. İçinde Geriatri hastalarının da olduğu bu hastane ile ilgili görüşmeler sürüyor. Yakın bir gelecekte bunu da hayata geçireceğiz.

Sahilin Temizliğinden İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sorumlu
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Maltepe sahillerinde görevlerini akamete uğratıyorlar. Cumartesi ve Pazar günleri vatandaşlarımız o alanda piknik yapıyorlar. Doğal olarak orada bir temizlik yapılması gerekiyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi alt kademedeki insanlar hadiseleri siyasallaştırıyor. Bende bunu anlamıyorum. İstanbul Büyükşehir Belediyesi kendi görev ve sorumluluk alanı içerisinde halkı cezalandırmamalı. Maltepe’de ak partiye oy veren 100 bine yakın insan var. Dolayısıyla hizmette siyasetin olmaması gerekir” dedi.

Yorumlar kapalı.