Maltepe’de Referandum için Propaganda Son Hızla Devam Ediyor. Chp’liler Hayır’la Taraftar Toplamak İsterken AK Parti’liler Evet Cephesini Güçlendirmeye Çalışıyorlar

Abone Ol
Daha Fazla

12 Eylül 2010 günü anayasa paketi halk oyuna sunulacak. Siyasi partiler Evet ve Hayır cephesi olarak taraftar toplamaya çalışıyorlar.

Maltepe Ak Parti İlçe Teşkilatının Maltepe meydanına kurduğu Ak Noktaya özellikle Maltepe’li hanımların yoğun ilgi gösterdiği gözleniyor. Ak Noktaya gelen Maltepe’li vatandaşlar oradaki görevlilere referandum ile ilgili sorular soruyorlar. Ak Partinin Evet cephesinde yer aldığı bu kampanyada Maltepe’de Evet cephesinin ilgi gördüğü gözleniyor.

Diğer yandan Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe İlçe Örgütünün Hayır cephesini genişletmek için paneller düzenliyor. Chp’de Maltepe meydanına bir stand açarak Hayırcıların sorularına cevap veriyorlar. Broşür ve el ilanı dağıtarak propagandayı Hayır lehine çevirmeye çalışıyorlar.

Diğer yandan bir açıklama yapan Ak Parti Maltepe İlçe Başkanı Atilla Üstündağ şunları söyledi; "Halkımızın ihtiyacı olan demokrasinin gelişmesi yönündeki anayasa paketinin halkımıza, gündelik hayata neler kazandırdığını anlatmaya uğraşıyoruz. Emeklilerimizin yapılan toplu iş sözleşmelerinden aynen istifade etmesine hangi vijdan Hayır diyebilir?
Kadınlarımız, engellilerimiz için yapılacak her pozitif yasa anayasaya aykırılık iddiası içeremez hükmüne kim Hayır diyebilir?
Devlet memurlarının sendikalı olmaya, toplu sözleşme yapma hakkına kim Hayır diyebilir?
Biz bunları halkımıza tek tek anlatmakla hükümlüyüz" dedi. Üstündağ ayrıca 14 Ağustos’ta 1500 kişiye vefa iftarı vererek parti içi kırgınlıkları da ortadan kaldıracağız dedi.

Yorumlar kapalı.