Berhan Şimşek’e Taşlı Yumurtalı Saldırı

Abone Ol
Daha Fazla

CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek, Maltepe’de katıldığı mitingde, 50 kişilik bir grup tarafından yumurtalı ve taşlı saldırıya uğradı.

CHP Maltepe İlçe Başkanı Atagün Duygulu, “Böyle gerginliklerin yaşanması normaldir. Vatandaş yaşadığı sıkıntıların tepkisini CHP’ye gösterdi” dedi.

CHP Maltepe İlçe Başkanlığı tarafından Gülsuyu’nda yapılan “Referandumda Hayır” mitingi, yumurtalı ve taşlı saldırıya sahne oldu.

Otobüslerle miting alanına gelen partililer, halay ve alkış eşliğinde CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek’in alana gelmesini bekledi. Şimşek’in girişiyle birlikte gerginlik başladı. Eyleme başlayan yaklaşık 50 kişilik grup, ilk olarak sloganlarla Şimşek’in konuşmasını bölmeye çalıştı.

Ardından fiili müdahaleye geçen grup, partililerin üzerine yürüdü. Gergin kalabalık, halk tarafından durdurulmaya çalışıldı. Gerginliği devam ettiren kalabalık, Şimşek’e sloganlar eşliğinde yumurta fırlattı.

[b]CHP MİNİBÜSÜNÜN CAMLARINI KIRDI[/b]
Miting alanının dışında beklemede olan bir başka kalabalık da miting esnasında, park halindeki CHP minibüsünün camlarını kırdı. Daha sonra minibüs olay yerinden uzaklaştırıldı. Gerginlik nedeniyle CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek, konuşmasını uzatmadı ve mitinge noktayı koydu.

Şimşek’in alandan çıkışı sırasında herhangi bir gerginlik yaşanmazken, evlerine dağılmak üzere olan partililer aynı grup tarafından sözlü saldırıya uğradı. Olayın, geçtiğimiz günlerde Maltepe Belediyesi önünde yapılan tapu eylemiyle bağlantılı olduğu iddia edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Maltepe İlçe Başkanı Atagün Duygulu, “Böyle gerginliklerin yaşanması normaldir. Vatandaş yaşadığı sıkıntıların tepkisini CHP’ye gösterdi” dedi.

IHA

Yorumlar kapalı.