İstanbul Olay Haber Gazetesi Ahmet Tükek

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Güzin Dinçkök İlköğretim Okulu Halk Oyunları Stilize dalda Türkiye Şampiyonluğunu kazanarak Maltepe’ye yıllarca sürecek büyük bir onuru armağan ettiler.

Antakya’da düzenlenen Türkiye Finalleri’ne büyük bir iddiayla giden Güzin Dinçkök İlköğretim Okulu folklörcüleri en yakın rakiplerine 3 puan fark atıp ve 53 bin okulu da geride bırakıp Türkiye Birinciliğini Maltepe’ye kazandırdılar.

Maltepe’de folklör dalında yıllardır büyük başarılara imza atan Güzin Dinçkök İlköğretim Okulu Müdürü, Müdür Yardımcıları, Okul Aile Birliği, Öğretmenleri, Folklör Öğretmenleri, Velileri, Öğrencileri en büyük başarıya odaklanarak gece gündüz demeden çalıştılar, çalıştılar.

Önce Maltepe’deki okullarla yarıştılar ve Maltepe 1.si seçildiler.
Daha sonra İstanbul İl birinciliği için yarıştılar ve İstanbul İl 1.si oldular.
Sonra İstanbul birincisi oldular ve İstanbul’u temsilen bölge birincileri finaline gitmeye hak kazandılar.

Bölge birinciliği yarışmasında en yüksek puanı alarak Türkiye finallerine katılmaya hak kazandılar. Türkiye’nin 15 ayrı bölgesinden gelen bölge birincileriyle Antakya Sünerler Anfi Tiyatrosu’nda şampiyonlarla yarıştılar.

15 bölge birincisinin, yani 15 şampiyonun arasından en yakın rakibine de 3 puan fark atarak Türkiye Şampiyonluğuna uzandılar. Bu aynı zamanda 53 bin okulun geri kalmasıdır.

Bu aynı zamanda Maltepe tarihine bir ilk’i alın teriyle kazımaktır. Bu başarı aynı zamanda yıllarca sürecek bir Maltepe tanınmasına sunulan en büyük katkıdır.

Şimdi bir başarı öyküsü bayrak gibi dilden dile nasıl dolaşacağını hep birlikte göreceğiz. Öyküsünü dinleyeceğiz. Tarih döndükçe bu büyük başarı öyküsü nesilden nesile devredilecek.

Bugüne kadar Maltepe’nin ulaşamadığı bu başarıya ulaştıran, minik yavruları bugüne hazırlayan başta;
Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferşat AYAR olmak üzere,
Okul müdürü Şaban GÜLER,
Müdür yardımcısı Reyhan NURLU,
Okul aile birliği başkanı Elif YANIKLAR,
Folklör hocası Özcan URTEKİN ile
Yardımcıları Can Murat DEĞİRMENCİ, Meral DEMİRCİ, Elif ULAŞ, Neslihan YANIK, Mert YELKEN, Alkın KARATAŞ, Ayhan BAŞER, Serkan ALKAN, Barış ERYILMAZ, Hülya ALKAN, Ceylan Kalender, Abdullah DEMİREL ile bu başarıda büyük katkıları olan veliler, öğretmenler, kostümcüler ve ismini yazamadığımız büyük kahramanlar.

Maltepe halkı sizinle gurur duyuyor.

Tarih önünde Maltepe halkına yaşattığınız bu büyük onura minnettarız.

Bir okul, bir ekip, bir başarı hikayesi nasıl destan oluyor, anlamak için yaşamak lazım.

Şampiyonluğa uzanan çocuklar;

Sizin çocuklarınız.,
Bizim çocuklarımız,
Maltepe halkının çocukları..
Şampiyonluğunuz, şampiyonluğumuz kutlu olsun.

Bu başarı öyküsü Maltepe’de daha büyük başarıları tetikleyecektir.

Elinize, yüreğinize sağlık.

Saygılarımla.

Yorumlar kapalı.