Maltepe Eski Belediye Başkanı Feyyaz Tüzüner’in İsmi Küçükyalı’da Bir Kütüphaneye Verildi

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Belediyesi eski Küçükyalı Belediye Başkanlığı binasına can veriyor. Mali hizmet birimi, daha önce devreye giren binada okuma salonu açıldı. Eski Küçükyalı Belediye Başkanı Feyyaz Tüzüner’in adının verildiği okuma salonunun kurdelesini Tüzüner’in oğlu ve gelini ile birlikte kesen Maltepe Belediye başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, hedefin daha çok insanı kitapla buluşturmak olduğunu söyledi. Belediye Başkanlığı binasının Küçükyalı’ya özgü eski yapılardan biri olduğunu belirten Başkan Zengin, ‘’ İlçenin geçmişine sahip çıkıyoruz. Göz ardı edilmiş çürümeye terk edilmiş binalarımızı yeniden halkın hizmetine sokuyoruz.

Bütün çabamız İstanbul’un en nadide yerlerinden birisi olan Maltepe’yi hak ettiği çağdaş seviyeye çıkartmak. Bu yolda ilerlerken geçmişte hizmetleri geçen büyüklerimizin ışığı bizi aydınlatıyor. Bu nedenle bizde onların isimlerini yaşatmaya çalışıyoruz. Feyyaz Tüzüner’in 1974-1978 yılları arasında görev yaptığı binada artık bir kütüphane var. Hayırlı olsun” dedi. Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, kütüphanenin Küçükyalı tren istasyonu yanında olması nedeniyle sadece öğrencilerin değil, tren bekleyen vatandaşların da uğrak yeri olacağını söyledi.

Açılış sonrası Başkan Zengin ve Tüzüner çifti okuma salonunu gezdi. Feyyaz Tüzüner’in oğlu Atıf Tüzüner, “Başkanım, çok sevindirici bir jest yaptığınızı bilmenizi isterim. Bu kütüphane çevrenin havasını değiştirecek.” dedi. Feyyaz Tüzüner’in portresinin okuma salonunun duvara asılması esnasında çivinin tutmaması üzerine Başkan Zengin çekici eline alarak resmi kendisi astı ve “Çakmasını bilmiyorsunuz.” diyerek çalışanlara takıldı.

Maltepe halkına hizmet verecek olan okuma salonunda öğrencilerin ödevlerini yapabilmeleri için beş adet bilgisayar ve yardımcı kitaplar bulunuyor. Yetişkinler için oluşturulan kitaplığın haricinde günlük gazeteler ve dergiler de okuma salonunda yer alacak. Önümüzdeki ay Maltepe Kent Konseyi merkezinin de açılacağı binanın dış cephesi de aslına uygun yapılacak.

Yorumlar kapalı.