CHP’den Kaçak Elektriğe ve Basına Saldırıya Tepki

Abone Ol
Daha Fazla

CHP Maltepe Gençlik Kolları, AK Parti’nin kaçak elektrik kullanmasını ve AK Partililer tarafından basına yapılan çirkin saldırıyı kınadı.

Gazetemiz, “AK Parti kaçak elektrik kullanıyor” başlıklı haberiyle Maltepe Meydanı’nda AK Parti tarafından kurulan stant için çekilen elektriğin kaçak olduğunu yayınlamış ve Maltepe AK Parti İlçe Başkanlığı, haberden bir gün öncesine AYEDAŞ ile protokol imzaladığını iddia ederek bu suçunu kapatmaya çalıştı. Olayın ardından, TP İlçe Başkanı Mirze Şimşek sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. TP’nin açıklamasının ardından bir açıklama da CHP Maltepe İlçe Gençlik Kolları’ndan geldi. CHP’li gençler, düzenledikleri bir basın açıklamasıyla Maltepe AK Parti’yi sert bir dille eleştirdi. Gençler, “AKP’nin, ampulünü halkın elektriğinden çalarak yaktığının resmidir” yazılı pankart önünde tepkisini gösterdi.

“AKP elini cebimizden çek”
CHP Maltepe Gençlik Kolları adına açıklamayı Gençlik Kolları Sekreteri Kenan Otlu yaptı. Otlu, açıklamasında hem Maltepe AK Parti’ye yüklendi hem de geçtiğimiz akşam AKP’nin düzenlediği iftar yemeğinde basına yapılan çirkin saldırıyı kınadı. “AKP elini cebimizden çek”, “Özgür basın susturulamaz” sloganları eşliğinde başlayan açıklamada şu cümlelere yer verildi; “8 yıldır organize bir şekilde yapılan AKP talanı farklı bir şekilde karşımıza çıkmıştır. Vatandaşın cebindeki paraya bile göz diken AKP’liler, referandum çalışmaları için kurudukları karavana elektriği kaçak yollarla çekmişlerdir. Bu, AKP’nin; Adaletten kaçanlar partisinin ampulünün kaçak yandığının ilanıdır. Bu olay basına yansıdıktan sonra AYEDAŞ ile protokol imzalayan AKP’ye soruyoruz, “Şuana kadar 19 gündür kullandığınız kaçak elektriğin parasını kim ödeyecek?” Onlar cevap veremezler, biz söyleyelim. Halk ödeyecek! Halktan yana olduğunu söyleyen bir parti halkın elektriğine göz diker mi?

“Özgür basın susturulamaz”

Geçtiğimiz akşam iftar yemeğinde ortaya çıkan arbedeyi görüntülemek isteyen basın mensuplarına karşı çirkin bir saldırı yapılmış; duruma tepki gösteren basın mensupları da olayın ardından alanı terk etmişlerdir. CHP Maltepe İlçe Teşkilatı olarak basına yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyor ve buradan AKP’ye sesleniyoruz, “Özgür basın susturulamaz” AKP bu tavrı ile ne kadar ikiyüzlü olduğunu ortaya koymuştur. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bir kez daha haykırıyoruz; Bu vatan satılık değildir.

Yorumlar kapalı.