il il Hava Durumu

Abone Ol
Daha Fazla

Türkiye’yi kasıp kavuran aşırı sıcaklar ne kadar devam edecek? Son değerlendirmelere göre; sıcaklıklar, mevsim normallerinin kıyı kesimlerde 2 ila 4, güney, iç ve doğu bölgelerde 6 ila 8 derece üzerinde olacak.

Türkiye’yi kasıp kavuran aşırı sıcaklar önümüzdeki günlerde de mevsim normallerinin dört ila altı derece üzerinde seyretmeye devam edecek.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre, Orta Karadeniz kıyıları (Samsun ve Ordu), Doğu Karadeniz (Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt) ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır ile Van’ın kuzey ilçeleri) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların görüleceği tahmin ediliyor.

Sıcaklıklar, mevsim normallerinin kıyı kesimlerde 2 ila 4, güney, iç ve doğu bölgelerde 6 ila 8 derece üzerinde olacak.

Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu bölgelerimizde batı ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında yer yer kuvvetli olarak esecek.

YÜKSEK SICAKLIK UYARISI

Hava sıcaklığının; mevsim normallerinin kıyı kesimlerde 2 ila 4, güney, iç ve doğu bölgelerde 6 ila 8 derece üzerinde seyretmeye devam etmesi beklendiğinden, sıcak havanın oluşturabileceği olumsuzluklara karşı (güneş çarpması vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre, bazı illerde hava durumu şöyle olacak:

İstanbul: Bugün sıcaklık 33 derece olurken nem oranı yüzde 46. Salı ve çarşamba günleri sıcaklık değerlerinde önemli bir değişiklik beklenmiyor.

Ankara: Sıcaklık bugün ve yarın 36 derece. Isı çarşamba günü 38 dereceye yükselirken, nem yüzde 19.

İzmir: Hava sıcaklığı üç gün boyunca 36 derece olurken, nem oranı yüzde 38 olarak gerçekleşecek.

Antalya: Üç gün boyunca sıcaklık değeri 32-33 civarında olacak. Nem oranı yüzde 87.

Erzurum: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı 29

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 41

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı 32

Trabzon: Hava bugün yağmurlu, sıcaklık 32 derece. Yarın ve çarşamba günü sıcaklıkta önemli değişiklik yok, nem oranı yüzde 78 civarında.

BÖLGELERDE HAVA DURUM

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre, bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin doğusu parçalı bulutlu geçecek.

EGE: Az bulutlu ve açık geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ile öğle saatlerinden sonra Artvin, Gümüşhane ve Bayburt çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Bölgenin kuzey ve doğusu parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır ile Van’ın kuzey ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

Yorumlar kapalı.