12 Eylül referandumu hesap sormak için bir fırsattır!

Abone Ol
Daha Fazla

Ak Parti Maltepe Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Tülin SAYIN gazetemizin 12 Eylül Halk oylamasıyla ilgili gazetemizin sorularını cevaplandırdı. SAYIN: “Halkımızın büyük çoğunluğu 12 Eylül ile yüzleşecek, 12 eylül referandumu halkımız adına hesap sormak için bir fırsattır.

Kadınlarımızın, memurlarımızın, Şehit dul gazi yetimler ve geride bıraktıkları emanetleri için pozitif ayrımcılık öngören bu anayasa değişikliği Vatan sevgisinin bayraklaştığı bir maddedir. Memurlarımıza sendikalı olma, birden fazla sendikaya üye olabilme özgürlüğü kazandırmaktadır. Anayasa mahkemesine bireysel başvuru hakkının tanınması, özgürlüklerin demokrasi adına daha da güçlenmesi demektir.

Halkımızdan Maltepede büyük teveccüh görmekteyiz. Demokrasi şöleni adı altında her akşam iftardan sonra Maltepe meydanında gençlerle şölen yapmaktayız. Buraya katılan insanların çoğunluğu hanımlardır. Kadın vatandaşlarımız anayasa değişikliğiyle kendilerine tanınan hakların farkındadırlar. Günde ortalama 150-200 üye talebi almaktayız.

12 Eylül Askeri Darbesinin hazırladığı mevcut anayasanın 26 maddesi tarih oluyor. Türkiye demokrasi yolunda önemli kazanımlar elde ederek yoluna devam etmektedir. Daha fazla Demokrasi, daha fazla İnsan Hakları temin eden bu anayasa değişiklik paketinin her maddesini halkımıza ezberletmek için uğraşıyoruz. Anayasa değişiklik paketinin halkımıza neler kazandıracağını bıkmadan usanmadan halkımıza anlatıyoruz.

Türkiye Daha ileri bir demokrasi için 12 eylül 2010 günü sandığa giderek daha güçlü, daha çağdaş bir Türkiye için EVET diyerek demokrasimizi ve halkın kazanımlarını güçlendirecektir. 12 eylül çifte bay�ram olması temennisiyle halkımızın Mübarek Ramazan Bayramını da tebrik eder, sağlık mutluluk ve esenlikler dilerim.” dedi.

width=”600″ >
Her akşam Atatürk Meydanında demokrasi şöleni düzenliyoruz diyen Ak Parti Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Tülin Sayın 12 Eylül Referandumu Hesap Sormak için bir fırsattır dedi.

width=”600″ >
Kadınlar kendilerinin lehine Anayasa hükümlerindeki maddeleri doğru algılamıştır. Halk oylamasında en fazla EVET hanımlardan gelecektir.

Yorumlar kapalı.