Kitapsever Çocuklara Başkandan Hediye

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa zengin bir süredir Esenkent 2 Temmuz Parkında devam eden ”Okuyan park” ”Okuyan toplum” projesine katılan öğrencileri ziyaret etti. Eğitimci Ferhat Özen’in önderliğinde her gün yaklaşık yarım saat 30’a yakın öğrencinin katıldığı ”Okuyan Park” projesinin tüm Türkiye için örnek proje olmasını isteyen Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin çocuklara getirdiği hediyeleri verdi.

Çocuklara ayakkabılarını dağıtan Başkan Zengin ”Bunlar size bize okuyan insan lazım diyen hayırseverler tarafından gönderildi. Aydınlık yarınları teslim edeceğimiz siz çocuklarımızı burada kitap okurken görmek beni çok mutlu etti. Güzel yarınlara yönelik umutlarım daha da arttı. Ben de çocukluğumda çok kitap okurdum.

Eğitim yaşamımda başarılı olma yolum buydu. Eminim siz de eğitim hayatınız boyunca burada okuduğunuz kitaplardan faydalanacaksınız.” dedi. Maltepe Belediye Başkanı Zengin daha sonra çocuklarla birlikte kitap okudu.

Ünlü yazar Füruzan’ın ”Parasız Yatılı” kitabını bir süre yüksek sesle çocuklara okuyan Başkan Zengin ”Bu kitabı ben de okumuştum, çok güzel bir kitaptır.” diye konuştu. Çocuklara dünya klasiklerinin dağıtılmasının çok yerinde bir tercih olduğunun altını çizen Belediye Başkanı, Jules Verne’nin 80 Günde Devri Alem kitabından çocukken çok etkilendiğini söyledi. Maltepe Esenkent 2 Temmuz Parkındaki ”Okuyan Park” projesi önümüzdeki günlerde tiyatro gösterileri ile devam edecek.

Yorumlar kapalı.