Kadir Topbaş’tan Aziz Babuşçu’ya Destek

Abone Ol
Daha Fazla

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Emirgan Korusu’nda bir basın toplantısı düzenleyerek şunları söyledi.

Topbaş “27 Haziran’da gerçekleştireceğimiz 3. Olağan İl Kongremizde tekrar aday olan İl Başkanımız Aziz Babuşcu’ya, Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş, İlçe Belediye Başkanlarımız ve İlçe Başkanlarımızdan da tam destek geldi.

Kongre sürecinde Başkanımız Babuşcu’ya tam desteklerini, AK Parti’nin kongre sürecinde gerek bireyler gerekse teşkilatlar anlamındaki birlik ve beraberliğini ve bu birliktelikten doğan gücünü göstermek için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş ile birlikte AK Partili 26 Belediye Başkanımız ve İlçe Başkanlarımız Emirgan Korusu’nda kameralar karşısına geçti.

İlk olarak söz alan Fatih İlçe Başkanımız Ahmet Baha Öğütken, tüm ilçe başkanları adına yaptığı konuşmasında, partimizin, Genel Başkanımız ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde İstanbul’dan başlayarak tüm Türkiye’yi saran yolculuğunda İstanbul Teşkilatlarının daima öncü ve örnek bir misyon yüklendiğini belirtti.

Öğütken, İl Başkanımızın görevde olduğu süre içinde Genel Seçim, Yerel Seçim ve Referandum olmak üzere üç önemli süreçte başarılı bir sınav verildiğini söyleyerek, ”Sayın İl Başkanımız Aziz Babuşcu’nun yürüttüğü demokratik ve ilkeli politikalardan dolayı teşkilatlarımızda kendisine karşı güçlü bir güven, sevgi ve saygı oluşmuştur.

Tüm teşkilat mensuplarımız ile beraber 27 Haziran’da Başkanımızın yanında olduğumuzu ve başta 2011 Seçimleri olmak üzere bütün hedeflere Sn. Aziz Babuşcu ile beraber yürüyeceğimizi ilan ediyoruz.” dedi.

Öğütken’in ardından kürsüye geçen Bahçelievler Belediye Başkanımız Osman Develioğlu da tüm Belediye Başkanlarımız adına yaptığı konuşmasında, İl Kongremizin birlik ve beraberlik havasında geçeceğinin altını çizdi. Develioğlu, 27 Haziran’da, AK Partili Belediye Başkanları olarak İl Başkanımız Aziz Babuşcu’nun yanında olduklarını açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş’tan da İl Başkanımıza tam destek geldi. İstanbul’un siyasette önemli bir yere sahip olduğuna dikkat çeken Topbaş, seçim sürecinde İstanbul genelinde başarılı bir sonuç alındığını ve bu başarının altında da İl Başkanımızın imzası olduğunu belirtti. İl Başkanımız Aziz Babuşcu’nun, duruşu, samimiyeti ve hizmet anlayışı ile tartışmasız bir güven verdiğini özellikle vurgulayan Kadir Topbaş, ”27 Haziran’da, adam gibi bir adam olduğu için Aziz Babuşcu’nun arkasındayız” dedi.

Bazı Basın Yayın organlarında kongre sürecine ilişkin yer alan haberlerle ilgili sorular üzerine, Topbaş, ”İl Başkanlığı görevine talip olan insanlar olabilir, ancak son sözü delegeler söyler. Taban olarak nitelenen insanlar şu anda burada, biz de delegeyiz ve yolumuza Sayın Aziz Babuşcu ile devam etmek istediğimizi herkese ilan ediyoruz” diye sözlerini tamamladı.

Yorumlar kapalı.