Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz Ekibi ve Çalışanlarla Biraraya Geldi

Abone Ol
Daha Fazla

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz; başkan yardımcıları Ali Haydar Süslü, İbrahim Doğan, Aziz Bayar, Hasan Kumral ve Orhan İspekter ve başkan danışmanlarıyla birlikte, işçi, memur tüm personelle birlikte Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde toplandı.

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz; başkan yardımcıları Ali Haydar Süslü, İbrahim Doğan, Aziz Bayar, Hasan Kumral ve Orhan İspekter ve başkan danışmanlarıyla birlikte, işçi, memur tüm personelle birlikte Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde toplandı.

Başkan Öz, seçimden sonra yoğun bir çalışma temposunun ve ziyaretçi akınının yaşanmasından dolayı bu toplantının geciktiğini söyledi. Başkan yaptığı konuşmada, kendisinin hiçbir şekilde geçmiş yönetim konusunda bir düşünce beyan etmediği gibi, personelin de bu konuda ne yönde olursa olsun konuşmalarını doğru bulmadığını ifade etti. Geçmişle değil, gelecekle ilgili çalışmaların ve Kartal’ı daha ileri, çağdaş ve modern kentler düzeyine getirme konularında her türlü düşünce, görüş ve önerilere açık olduğunu söyleyen başkan; demokratik, katılımcı çağdaş bir yönetim sergilemek istediklerini, bunun için tüm çalışanlarla el ele, gönül gönüle hareket etmelerinin önemine değindi.

Göreve seçildikleri andan itibaren daha işbaşı yapmadan dedikoduların ortaya çıkarılarak özellikle önceki yönetimde işe son alınan çalışanların tedirgin edildiklerini ve böylelikle Kartal’da kendileri hakkında olumsuz bir hava ortaya çıkarıldığını söyleyen başkan, “Bir kez daha burda yeniliyor ve diyorum ki, yaptığı işlemlerle ilgili olarak cevabı olan personel kalır, hesabını veremeyecek durumda olan ise gider. Kimsenin, aşıyla, işiyle giyimiyle derdimiz yok. Geçmişten gelen borcumuz var ama biz borcumuzu da ödeyerek yolumuza devam ederiz.

Bundan kimsenin kuşkusu olmasın” dedi. Bu konuşması salondan büyük alkış alan başkan, bu toplantının bir nevi karşılıklı tanışma ve dertleşme toplantısı olduğunu, personeli bir ailenin fertleri gibi gördüğünü ve her konuda kendisine ulaşabileceklerini sözlerine ekledi. Başkan fazla söze gerek olmadığını, amaçlarının hep birlikte Kartal’a ve Kartallılara hizmet olduğunu, yasaların elverdiği ve halkın yararına olduğunu düşündükleri her çalışmanın kendi dönemlerinde uygulanacağını söyledi.

Başkan konuşmasının sonunda, personele de söz vererek değişik birimlerde çalışan personelin çeşitli konulardaki, istek, düşünce ve önerilerini dinledi. Personelden genel olarak; başkan ve yönetim kadrosuna başarı ve iyi dileklerin sunulmasının ardından, memur sendikası, iş güvenliği, sosyal haklar ve sosyal tesislerin kurulması konularında istek ve öneriler iletildi. Başkan ve yardımcıları da bu konuları dikkatle dinleyerek gerekli notları aldılar.

Yorumlar kapalı.