Bahçeli Erken Seçim İstedi

Abone Ol
Daha Fazla

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, anayasa değişiklik paketine ilişkin referandumla ilgili olarak, "Bu vesileyle Başbakan Erdoğan’a uyarımız ve çağrımız, Anayasa referandumu sonuçlarından cesaret alarak PKK açılımını ilerletmeye çalışmasının altından kalkamayacağı sonuçlar doğuracağını bir an önce anlaması ve en erken tarihte milletvekili genel seçimine gidilerek Türk milletinin hakemliğine başvurulmasına karşı direnmekten vazgeçmesidir" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Anayasa değişikliği referandumu sonuçlarını yazılı bir açıklama yaparak değerlendirdi. Referandum kampanyasında AK Parti’nin devlet imkanlarını seferber ettiğini belirten Bahçeli, "Baskı, rüşvet, yalan ve tehdit dahil hukuk ve ahlak dışı yol ve yöntemlere başvurması ve manevi değerleri siyasi amaçlı istismar etmesi, siyasi tarihimize kara bir sayfa olarak geçmiştir. Buna rağmen referandum sonuçlarına herkes saygı göstermek durumundadır. Başbakan Erdoğan ve AK Parti’nin bölücülük ve yolsuzluk siciline uygun yandaş yargı yaratma gizli amaçlarına hizmet edecek Anayasa değişikliklerinin Türk milleti tarafından kabul edilmesiyle Türkiye için hayati risk ve tehlikelerle dolu karanlık bir döneme girilmiştir" dedi.

Başbakan Erdoğan’ın önümüzdeki yıl gündeme getireceğini açıkladığı kapsamlı Anayasa değişikliğinde PKK açılımının ilerletilmesi kapsamında Türkiye’nin milli birliği, milli devlet niteliği ve üniter siyasi yapısının temellerinin yıkılmasını amaçlayan düzenlemelerin yer almasının Türkiye’yi etnik temelde ayrışma, çatışma ve bölünme sürecine mahkum etmesinin kaçınılmaz olduğunu iddia eden Bahçeli, şunları kaydetti:

"Böyle bir gelişmenin doğuracağı vahim ve ağır sonuçlar açıktır. Milliyetçi Hareket Partisi önümüzdeki zor ve sıkıntılı dönemde Türkiye’nin ve büyük Türk milletinin huzuru, güvenliği, birliği ve bin yıllık kardeşliğini korumak için üzerine düşeni yapmaya azimli ve kararlıdır. Bu vesileyle Başbakan Erdoğan’a uyarımız ve çağrımız, Anayasa referandumu sonuçlarından cesaret alarak PKK açılımını ilerletmeye çalışmasının altından kalkamayacağı sonuçlar doğuracağını bir an önce anlaması ve en erken tarihte milletvekili genel seçimine gidilerek Türk milletinin hakemliğine başvurulmasına karşı direnmekten vazgeçmesidir."

Yorumlar kapalı.