Abone Ol
Daha Fazla

Devlet Bakanı ve AB Başmüzakereci Egemen Bağış "Türkiye Avrupa Birliği yolunda çok önemli mesafeler katetmektedir. 26 maddelik anayasa değişiklik paketinin referandumdan %58 oyla çıkması Avrupa Birliği çevrelerinde de geniş yankı uyandırdığını söyledi. Bağış gazetemize gönderdiği yazılı açıklamasında şöyle söyledi. Türkiye 2011’den itibaren yeni anayasasını yaparak Avrupa Muassır medeniyetler seviyesini yakalayacaktır"

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış,referandumun ardından ”Herkes sonuçtan mutlu. Bu, Türkiye için bir dönüm noktası” dedi.

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış,Başbakanlık binasında Avrupa Birliği ülkelerinden gelen 13 gazeteciyle görüştü.

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış, Fransa, Almanya, Danimarka, Lüksemburg, Yunanistan ve Avusturya’dan gelen gazetecilerle yaptığı toplantının başında "Bakanlar Kurulu’nda, referandumun sonuçlarını değerlendirdiklerini ve kendisinin de kısa

süre içinde toplantıya dönmek zorunda olduğunu" söyledi.

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış, demokrasi konusunda Türk halkının kendilerinden çok şeybeklediğini ve kendilerinin de bunu dikkate alarak hareket ettiklerini belirterek, "Türkiye’yi analiz eden birisi, bu Anayasanın ne kadar büyük bir

reform paketi olduğunu anlayacaktır. Bu Türk demokrasisinin gelişmesinde ve Avrupa Birliği ile ilişkilerinde çok ileri bir adımdır" dedi.

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış, AB ile ilişkilerde nasıl bir değişiklik olacağı yönündekisoru üzerine, ”Bugüne kadar Türkiye, adaylık için müzakere eden bir ülkeydi.Dünden itibaren, daha güçlü bir müzakereci haline gelmiştir” diye konuştu.

Türkiye’nin tek hedefinin ”tam üyelik” olduğunu vurgulayan Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış, bu hedefin hiçbir zaman değişmediğini kaydetti.

Yorumlar kapalı.