Küçükyalı T.E.M. Lisesi’nde "Au-Visio" Projesi

Abone Ol
Daha Fazla

Küçükyalı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi nin, Milli Eğitim Bakanlığı Projeler Koordinasyon Merkezi Başkanlığı bünyesinde yürütülen ve Dünya Bankası ikrazı (4767-TU) ile finanse edilen Orta Öğretim Projeleri yarışmasında kazandığı AU-VISIO (Yeni Nesil Ses ve Görüntü Teknolojileri) projesinin eğitim kısmı başarıyla tamamladı.

Okul Müdürü Durmuş AYDIN’ın başkanlığını yaptığı komisyon tarafından hazırlanan AU-VISIO projesi, ülke genelinde yarışmaya katılan 436 proje arasında desteklenmeye layık görülen 44 projeden biri olmayı başardı.

Komisyonda görev alan Müdür Yardımcısı Yaşar AKBAY, Görüntü ve Ses Sistemleri Dal Şefi Gökhan EKER ve Elektronik Öğretmeni Ertuğrul ERDOĞDU hem projenin hazırlanması hem de yürütülmesi aşamasında etkin görev almıdı. Proje kapsamında 16 öğretmen eğitim aldı.

AU-VISIO projesi Elektrik-Elektronik Teknolojileri Alanı Ses ve Görüntü Sistemleri Dalı’nda eğitim veren öğretmenlerin mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmelerini sağladı. Proje kapsamında öğretmenlerimiz yeni teknoloji olan LCD, Plazma gibi görüntü birimleri, ses, ışıklandırma ve sahneleme sistemleri, güvenlik sistemleri gibi teknolojilerle ilgili güncel eğitimler almıştır. Eğitimlerin çoğu bu alanlarda hizmet veren firmalarda yapılarak öğretmenlerin bilgiye kaynağında ulaşmaları ve yapılan uygulamaları yerinde görerek mesleki becerilerini artırılmaları sağlanmıştır. Ayrıca firmalarla kurdukları temaslar sayesinde okul-endüstri işbirliği geliştirerek öğrencilere de bu firmalarda staj (mesleki eğitim) imkanı sağlandı.

Görüntü ve Ses Sistemleri alanında güncel bilgi ve beceriler kazanan öğretmenlerimiz bu kazanımlarını öğrencilerine aktararak projenin sürekliliğini sağlayacaklardır. Böylece okulumuzun yetiştirdiği öğrenciler endüstrinin bu alanda ihtiyaç duyduğu nitelikli ara eleman ihtiyacına rahatlıkla cevap verebilecek.

Ayrıca Küçükyalı Endüstri Meslek Lisesi projeden kazandığı mesleki bilgi, beceri ve deneyimlerini hizmetiçi eğitimler kapsamında diğer meslektaşlarına aktarmayı ve halka yönelik mesleki eğitim kursları açmayı planlandı.

Yorumlar kapalı.