Fındıklı’da Eğitimde Taşımalı Sistem Başladı

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Fındıklı Mahallesinde Eğitimde Taşımalı Sistem başladı. Fındıklı’da okula kayıt yaptıramayan öğrencilerin taşımalı sistemle civar okullara eğitime götürülme dönemi başladı.

Fındıklıdaki öğrenci sayısının fazlalığından dolayı Maltepe Belediyesi öğrencileri okullarına servis otobüsleriyle taşıyacak. Toplam 163 öğrenci her gün okula götürülüp daha sonra da evlerine getirilecekler.

7 Otobüs-Minibüs görev yapacak

2010-2011 Eğitim öğretim yılı başlamasıyla birlikte ihtiyacı karşılanamayan Fındıklıdaki 163 öğrenci bugün Maltepe Belediyesinin temin ettiği araçlarıyla okullarına uğurlandılar. Taşımalı Eğitim Sistemiyle ilgili, eğitim sisteminin başlamasına start vermek için Fındıklıya gelen Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin öğrenci ve velilerle sohbet etti.

Öğrencilere sırt çantası hediye eden Başkan Zengin törende şunları söyledi. ZENGİN: ”Sevgili çocuklar ve Sayın Veliler. Bugün öğrencilerimizi okullarına uğurluyoruz. En yakın zamanda Fındıklıya iki adet çocuk parkı yapacağız. Yeni ilköğretim okulu Ekim 2010 tarihinde tamamlanarak hizmete girecek. Yanına bir adet de meslek lisesi yapacağım. Fındıklının bir okul ihtiyacı daha var onu da istimlaklarla devlet yapacak. O konuyla da yakınen ilgileniyorum. Yakında Fındıklının eğitim-öğretim de okul sorunu kalmayacak.” dedi.


Başkan Zengin 2 adet çocuk parkı sözü verdi.


Başkan Zengin çocuklara çanta dağıttı.

Yorumlar kapalı.