Dünya Sağırlar ve Dilsizler Günü Maltepe’de Kutlandı

Abone Ol
Daha Fazla

Dünya Sağırlar ve Dilsizler Günü Maltepe’de Kutlandı. MAltepe Belediyesi, Tokhodar ve Anadolu Sağırlar Federasyonu İstanbul Temsilciği işbirliği ile yapılan etkinlikler Maltepe Meydanı’nda sergilendi.

Türkiye’de ilk kez sağırlar ve dilsizler gününün kutlandığını kaydeden yetkililer bundan böyle aynı etkinlikler her yıl devam edecek dediler. Törende bir konuşma yapan Tokhoder Genel Başkanı Hüsniye Kaya şunları söyledi.

Kaya "Hepimiz birer engelli adayıyız. Onların dertlerini, sorunlarını dinlemek onlara omuz ve destek vermek, hepimizin yurtdaşlık görevidir" dedi.

Maltepe Belediye Başkan YArdımcısı Cemal Atagül yaptığı konuşmada şunları söyledi. Atagül "Bugün Türkiye’de ilk kez sağırlar ve dilsizler gününü hepberaber kutluyoruz. Başta sağırlar ve dilsizler federasoynuna, Tokhader’e teşekkür ediyor, her özürlünün her sağlamı düşünüdürmesi gerekir. Bizler özürlülerimize merhamet duyguları ile yaklaşmak yerine onlara insan oldukları için yaklaşmak, sorunlarına çözüm bulmak zorundayız. Onlar toplumdan merhamet değil, anlayış bekliyorlar" dedi.

Yorumlar kapalı.