Otomobil feribottan denize düştü

Abone Ol
Daha Fazla

Yalova İskelesi’ne yanaşan feribottaki araçlardan biri denize düştü. Otomobilde bulunan 3 kişi kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

Yalova İskelesi’ne yanaşan feribottaki araçlardan biri denize düştü. Otomobilde bulunan 3 kişi kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

Alınan bilgiye göre, saat 09.30’da Yenikapı-Yalova seferini yapan ”Kanuni Sultan Süleyman” adlı feribot, Yalova İskelesi’ne yanaştı. Gerekli önlemlerin alınmasının ardından araçlar feribottan inmeye başladı. Bu sırada halatı kopan feribot, kıyıdan uzaklaştı. Bu sırada, feribottan inmek üzere olan bir otomobil aradaki boşluktan denize düştü.

Gemi ve iskele personelinin yardımıyla otomobilde bulunan 3 kişi, kurtarıldı ve Yalova Devlet Hastanesine kaldırıldı.

İDO: ”BİR ARAÇ SUYA DÜŞMÜŞTÜR. İÇİNDE 3 YOLCUSU BULUNAN ARAÇ, PERSONEL VE GÜVENLİK GÖREVLİLERİ YARDIMIYLA ÇIKARILMIŞTIR”

Yenikapı–Yalova seferini yapan feribotun Yalova’da araç tahliyesi yaptığı sırada halatının koptuğu ve içerisinde 3 yolcusu bulunan bir aracın suya düştüğü, aracın sudan çıkarılırken 3 yolcunun kurtarıldığı bildirildi.

İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmeciliğinden (İDO) yapılan açıklamada, saat 08.30’da Yenikapı’dan Yalova’ya hareket eden ve içerisinde 46 araç ile 194 yolcusu bulunan Kanuni Sultan Süleyman feribotunun, Yalova’da araç tahliyesi esnasında teknik bir arıza sebebiyle halatının koptuğu belirtildi.

Açıklamada, ”Bu sırada bir araç suya düşmüştür. İçinde 3 yolcu bulunan araç, personel ve güvenlik görevlileri yardımıyla çıkarılmıştır” denilerek, yolcuların en yakın hastaneye sevk edildiği kaydedildi.

Yorumlar kapalı.