Çarkıfelek Yayından Kaldırıldı

Abone Ol
Daha Fazla

Çarkıfelek programında Mehmet Ali Erbil’in canlı yayında kullandığı bir ifade Alevileri kızdırdı! Şovmen Erbil, programında "Mum söndü mü yapıyoruz burada?" deyince kıyamet koptu. Aleviler’in büyük tepkisini gözardı edemeyen Star televizyonu, Çarkıfelek’i yayından kaldırdı.

Erbil, daha önce Star TV’de yayınlanan bir evlilik programında da kendine eş adayı arayan 80 yaşındaki bir kişiye, "Ben Kızılbaş mıyım ki?" sözlerini kullanmış ve Alevilerin tepkisine neden olmuştu.

CNN Türk ekranlarında yayınlanan ‘Tarafsız Bölge’ programına telefonla bağlanan Erbil ise "Sözlerim yanlış anlaşıldı, ben öyle bir laf etmem. Alevi birçok arkadaşım var" demişti.

Bu gelişmelerin ardından Star Televizyonu bir açıklama yaparak programın yayından kaldırıldığını bildirdi.

İşte o açıklama:

Dün akşam STAR Televizyonu’nda yayınlanan bir programda, vatandaşlarımızı rencide eden bir ifade kullanıldığı görülmüştür. Bu ifadeyi kullanan sanatçının herhangi bir kötü niyetinin ve kasıtlı bir davranışının olmadığını düşünüyoruz.

Nitekim kendisi de derhal bu ifadesinden dolayı katıldığı bir başka TV programında özür dilemiş bulunmaktadır.

Buna rağmen, kasıtlı ya da kasıtsız vatandaşlarımızı rencide eden hiçbir ifadeyi müsamaha ile karşılamamız mümkün değildir.

Bu anlayıştan hareket eden STAR TV Yönetimi anılan programın kaldırılmasına karar vermiştir.

Kamuoyumuzun bilgisine saygı ile sunarız.

Yorumlar kapalı.