Chp Resepsiyona Katılmayacak

Abone Ol
Daha Fazla

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle Çankaya Köşkü’ndeki resepsiyona katılmayacağını açıkladı. MHP yönetiminden ise böyle bir karar gelmedi. MHP Grup Başkanvekili Mahmet Şandır kişisel olarak da katılacağını söyledi.

CHP’nin kararını Grup Başkanvekili Muharrem İnce açıkladı. İnce, Gül’ün akşam vereceği resepsiyona gitmeyeceklerini ifade ederek, ”Kızlar üniversiteye, türban takıp giriyor. Hükümet, Başbakan ‘kamuda, ilköğretim, ortaöğretimde olmayacak’ diye niye bir açıklama yapmıyor? Sayın Cumhurbaşkanı niye konuşmuyor? Ne oldu da iki resepsiyon bir resepsiyona indi? Bu, kamuda çalışanlara da türban taktırmanın, ilköğretimdeki çocuklarımıza da türban taktırmanın Çankaya’dan başlangıcı mı acaba? Onun için katılmıyoruz” dedi.

İnce, resepsiyon davetiyesinde "Türkiye Cumhurbaşkanı" cümlesinin yer aldığını ve "Cumhuriyet" kelimesinin kullanılmadığını belirtti.

"Cumhuriyet yoksa Cumhurbaşkanı da yoktur" diyen İnce, AK Parti’nin türban konusunda sessiz kaldığını ifade etti.

MHP’NİN TAVRI NE OLACAK?

MHP’nin tavrı ise geçtiğimiz yıllardan farklı olmadı. MHP Grupbaşkanvekili MHP yönetiminden böyle bir kararın gelmediğini kendisinin de kişisel olarak katılmayı düşündüğünü açıkladı.

Yorumlar kapalı.