Halkın Yararına Olacak Herşeye Açığım

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, üç ay önce kendisinden yardım isteyen Türkter Sitesi sakinlerine gelinen son durum hakkında bilgi verdi. 309 daireli 40 yıllık sitede yaşayanlar, Belediye Başkanından yenilenme çalışmaları çerçevesinde yardım talep etmişti. Güvenli müteahhit arayışlarının devam ettiğini söyleyen Belediye Başkanı , ‘’ Siz bu durumda olan bütün binalar için örnek olacaksınız.

Sizin adınıza çalışmalarımız sürüyor. İmar düzenlemeleri Büyükşehir Belediyesinde. Görüştüğüm müteahhitler , 309 daire yerine 560 daire çıkarıyor. Ancak inşaat süresince ödenecek kira konusunda sorun yaşanıyor. Bu yüzden güvenli müteahhit arayışımız sürüyor .

Bir başka çözüm arayışımız, burayı kentsel yenileşmeye sokmak. Bunun için de temaslarımız devam ediyor. Halkın yararına olacak her öneriye açığım‘’ dedi. Düzenlenen toplantıda belediyenin projelerini de katılımcılarla paylaşan Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, bütün önceliğinin, ilçenin sorunlarının bağışçıların katılımı ile imece usulü ile çözmek olduğunu söyledi ve herkesin gücü oranında katılım beklediğini dile getirdi. Türkter Sitesi yenilenme çalışmaları için hukuki sorunların çözümü ve uygun bir müteahhidin bulunmasının ardından, yaklaşık 1.5 yılda tamamlanması hedefleniyor.

Yorumlar kapalı.