Kızılay 2010 Kurban Fiyatları

Abone Ol
Daha Fazla

"Kurbanlarımız Pakistan ile Kardeş Payı"

KURBANLARINIZ TÜRK KIZILAYI İLE AMACINA ULAŞIR!

Türk Kızılayı, bağışçılarımızdan aldığı vekaletle, kurbanları dini kurallara uygun olarak kestirip, hijyenik koşul ve standartlarda paketleterek yıl boyunca konserve olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır.

Böylelikle halkımızın moral değerleri içerisinde en değerlisi olan yardımlaşma bilincinin bir göstergesi olan vekaletle kurban kesiminin huzur ve güven içinde kurumumuz aracılığıyla yapılması sağlanmakta ve bir "yardımlaşma seferberliğine" dönüştürülmektedir.

1 hisse vekaleten kurban bedeli 410 TL, 280 USD ve 210 EURO’ dur.

Türk Kızılayı’na Kurban Vekaleti Verme Yöntemleri

Kurban bağışı döneminde Türk Kızılayı’na vekâlet verme yoluyla bağışta bulunabilirsiniz.
Bağışlarınızı;

•Tüm bankaların varsa tahsilât menülerinden yoksa Türk Kızılayı hesap numaralarından;
•Tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 no’lu Türk Kızılay Posta Çeki hesabından;
•Bağış formu kullanarak kurban bağışınızı elektronik işlemle; (Yukarıdaki Bağış Yap Butonu ile)
•168 Türk Kızılayı Çağrı Merkezimizden;
•Tüm Kızılay Şubelerinden (Şube adreslerimize internet sayfamızdan ulaşabilirsiniz);
yapabilirsiniz.

Kurbanda Kızılay Modeli
Vekâlet verme yoluyla gerçekleştireceğiniz kurban bağışlarınız, Kurban Bayramı’nın ilk günü sabah namazından sonra başlayarak, 3. günü akşamına kadar kesilmektedir. Kurban kesimleri, Veteriner Hekim, Noter, Din Görevlisi, anlaşmalı olduğumuz kurumların personelleri ve Türk Kızılayı personelleri eşliğinde, vekâlet verilen bağışçımızın ismi okunarak, Et Balık Kurumu Kombinalarında yapılmaktadır. Kesimler gerçekleştikçe cep telefonunu bağış birimimize veren bağışçılarımıza SMS ile cep telefonu olmayan bağışçılarımızın ev telefonlarına ulaşılarak kesim işlemine ilişkin bilgi verilmektedir.

Kesilen kurbanlar hijyenik ortamlarda kavurma tipi et konservesi haline getirilip, Türk Gıda Kodeksine uygun şekilde paketlenerek yurt içi ve yurt dışındaki ihtiyaç sahiplerine afetlerde ve/veya sosyal yardım olarak Türk Kızılayı Şubeleri aracılığı ile dağıtılmaktadır.

Bağışçılarımıza Şubelerimiz aracılığıyla kurbanlarından tadımlık olarak 800 gr’lık kavurma tip et konservesi, kesim görüntülerini içeren CD ve Teşekkür Belgesi ile geri dönüş yapılmaktadır.

Yorumlar kapalı.