TSK Mehmetçik Vakfı 2010 Kurban Fiyatları

Abone Ol
Daha Fazla

2010 YILI VEKÂLETEN KURBAN BAĞIŞI FAALİYETLERİ

1. TSK Mehmetçik Vakfı 1996 yılından itibaren yapmış olduğu vekâleten kurban kesim faaliyetini bu yıl da halkımızın güvenine layık bir şekilde icra edecektir.

2. Kurban bedeli 400 TL veya 270 ABD Doları veya 210 Euro’dur.

3. Dini vecibelere uygun özellikte ve öncelikle yurtiçinden temin edilecek kurbanlıkların; modern tesislerde, hijyenik koşullarda, her kesimhanede görevlendirilen dört Vakıf personeli huzurunda, veteriner denetiminde, noter gözetiminde ve din görevlisi nezaretinde kesimi gerçekleştirilecektir.

4. Kesilen kurbanların bir bölümü kesim bölgelerindeki şehit yakınları ve gazi Mehmetçik ailelerine dağıtılacak, kalan bölümü ise ekonomik olarak değerlendirilerek yardım planındaki 10.000 Gazi ve Engelli Mehmetçik ile bunların çocuklarının yardımlarında kullanılacaktır.

5. TSK Mehmetçik Vakfına;
a. 15 Kasım 2010 Pazartesi günü saat 12:30’a (EFT için 12 Kasım 2010 Cuma günü saat 16.00’ya kadar); kadar aşağıda belirtilen banka hesap numaralarına banka şubelerinden havale/EFT ile veya internet bankacılığından yararlanılarak,
b. Ankara’daki Vakıf Genel Müdürlüğü ile İstanbul, İzmir, Adana, Samsun, Erzurum ve Kocaeli’deki Vakıf temsilciliklerine ve şirketlerine (Mehmetçik Vakfı Limitet Şirketi, Mehmetçik Vakfı Sigorta Aracılık Hizmetleri Limitet Şirketi, Mehmetçik Vakfı ve Tınaztepe Gayrimenkul Yönetimi Ltd. Şti.) gidilerek,
c. Vakıf internet sitesi (www.mehmetcik.org.tr)’ndeki bağış formu kullanılarak kredi kartı ile Kurban Bağışı yapılabilecektir.

6. Yurt dışında bulunan vatandaşlarımız ise Vakıf internet sitesi üzerinden kredi kartı ile on-line bağış yapabilecekleri gibi 11 Kasım 2010 Perşembe günü saat 16.00’ya kadar bulundukları ülkelerdeki banka şubelerinden aşağıdaki hesaplara (BIC SWIFT Kodu ve IBAN Numaraları Vakıf internet sitesinde belirtilmiştir.) bağış yapabileceklerdir.

7. Kesim sonrası bağışçılarımıza gönderilecek Teşekkür Mektubu, Noter Onaylı Kesim Tutanağı ile arzu eden bağışçılarımıza kurban kesimi görüntülerinin CD’sinin ulaştırılabilmesi için bağış işlemleri sırasında kimlik, adres, cep ve ev telefon bilgileri ve vatandaşlık numarasının tam ve doğru olarak yazılması gerekmektedir. Özellikle EFT yolu ile yapılan bağışlara ait adres bilgilerinin Vakfımıza eksik ulaşması söz konusu olabilmekte ve bağışçılarımıza ulaşılmakta zorluklarla karşılaşılabilmektedir. Bu nedenle EFT ile bağışta bulunan vatandaşlarımızın, adres bilgilerini Vakfımıza ayrıca bildirmeleri önem arz etmektedir.

8. Mehmetçik Vakfı, vatandaşlarımızın kendi irade ve arzuları ile yaptıkları Vekâleten Kurban Bağışlarını kabul etmekte, başka kişi, kurum veya kuruluşlara Mehmetçik Vakfı adına Vekâleten Kurban Bağışı toplama yetkisi vermemektedir.

Yorumlar kapalı.