İstihdam İçin Mesleki Eğitim

Abone Ol
Daha Fazla

İşsizlik, ülkemizin en temel sorunlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Vatandaşlar gerek hükümetin, gerekse yerel yönetimlerin kalıcı çözümler üretmesini bekliyor. İşte bu konuda büyük bir adım Maltepe’de atıldı. İşsizliğin önüne geçmek adına, Maltepe Kaymakamlığı, Maltepe Belediyesi, MASİAD ( Maltepe Sanayici ve İş Adamlar Derneği ) İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İş – Kur İstanbul İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan protokol imzalanarak yürürlüğe girdi.

Maltepe Belediyesi Küçükyalı Kültür Merkezi Kubbealtı salonda imzalanan protokole, Maltepe Kaymakamı Ahmet Okur, Maltepe Belediyesi Başkan Vekili Nimet Karabulut, Başkan Yardımcıları Dilek Çelik, Fevzi Karaağaç ve Nail Çiftçi, Meclis üyeleri Cemal Atagün ve Başar Özmen, MASİAD Başkanı İlhan Özipekoğlu, İş-Kur Bölge Müdürü Muammer Coşkun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferşat Ayar, İlçe Emniyet Müdürü Necmettin Pek ve Maltepeli İş adamları katıldı.

Protokolün imza töreninde bir konuşma yapan Maltepe Belediyesi Başkan Vekili Nimet Karabulut, göreve kısa bir süre önce geldiklerini ifade ederek Belediyelerin iş bulma merkezleri olmamasına rağmen yirmi dört bin kişinin Maltepe Belediyesine iş başvurusunda bulunduğunu söyledi. Tüm Dünyada etkisini gösteren ekonomik krizin ülkemizde ve ilçemizde de etkisini gösterdiğini ifade eden Karabulut, “ Belediye olarak görevimiz vatandaşımıza ve ilçemize hizmet etmek. İstihdam gibi bir görevimiz yok ama vatandaşımıza faydalı olmak adına bu konuda da yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bizler İlçemizin kalkındırmasını hep birlikte gerçekleştireceğiz. Bu işbirliğinin ilçemiz ve gençlerimiz için iyi sonuçlar getirmesini diliyorum “ dedi.

Törende konuşan Maltepe Kaymakamı Ahmet Okur ise, bu projenin uzun ve titiz bir çalışma sonucu hayata geçirildiğini ifade etti. MASİAD Başkanı İlhan Özipekoğlu da proje ile işsizlere iş imkânı sağlanacağını ve nitelikli personelin iş dünyasına kazandırılacağını belirtti. İş-Kur Bölge Müdürü Muammer Coşkun ise törende yaptığı konuşmada, işsizlik sorununun büyük bir bölümünün vasıfsız eleman çokluğundan kaynaklandığının altını çizdi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferşat Ayar da verilen eğitimler sonucu vasıflı duruma getirilen vatandaşlarımızın sanayimize kazandırılarak istihdam sağlanacağını ifade etti.

Konuşmaların ardından yakın bir gelecekte işsiz vatandaşlarımıza bir umut yolu açan “İstihdam için Mesleki Eğitim Projesi” imzalanarak yürürlüğe girdi.

Yorumlar kapalı.