Kurban Organizasyonu Türkiye Diyanet Vakfı

Abone Ol
Daha Fazla

Türkiye Diyanet Vakfı Kurban Organizasyonu

Değerli Vatandaşlarımız!
Diyanet İşleri Başkanlığı organizesinde Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla yürütülen "VEKÂLET YOLUYLA KURBAN ORGANİZASYONU" bu yıl için de başlatılmıştır.
Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nca yürütülen bu organizasyonda kurbanlar; yurt içi ve yurt dışında kesim merkezlerinde oluşturulan komiteler nezaretinde dinimizin esaslarına uygun olarak kesilmektedir.
Bu şekilde kesilen kurbanlardan elde edilen etler yurt içinde ve yurt dışında ihtiyaç sahibi yoksul ve muhtaç vatandaşlarımız ile soydaş ve dindaşlarımıza dağıtılmakta olup, ayrıca konserve kavurma yapılarak yine yurt içinde ve yurt dışında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır.
Bu yıl için bir kurban bedeli (bütün masraflar dahil olmak üzere) 450.- TL’dir.
Organizasyona katılan vatandaşlarımızın, kurban bedellerini, en geç 12 Kasım 2010 Cuma günü mesai bitimine kadar; VAKIFBANK, HALKBANK, T.C. ZİRAAT BANKASI, PTT İŞYERLERİ, KUVEYT TÜRK ve BANK ASYA’nın bütün şubelerinde açtırılan TÜRKİYE DİYANET VAKFI KURBAN HESABI’na yatırmaları gerekmektedir. (Adı geçen banka şubelerinin bulunmadığı yerlerde ise en yakın İl veya İlçe Müftülüklerimize müracaat edilebilir.)
Organizasyona katılan vatandaşlarımızın, kurban bedellerini geciktirmeden zamanında yatırmaları, parayı yatırırken (sonradan kendilerine bilgi verilebilmesi için) ad, soyad, adres ve cep/ev telefon numaralarını okunaklı bir şekilde banka dekontuna yazdırmaları önem arz etmektedir.
Belirtilen tarihten sonra para yatıran vatandaşlarımız için kurban kestirilemeyeceğinden bu durumda olanların paraları bilahare kendilerine iade edilecektir.
Arzu Edenler : Türkiye Diyanet Vakfı’na ait (0.312) 417 12 35 no’lu telefondan bilgi alabilirler veya mail adresimizle haberleşebilirler.

Yorumlar kapalı.