Cumhuriyetin 87. Yılı Coşku İle Kutlandı

Abone Ol
Daha Fazla

Cumhuriyet Bayramı’nın 87. yıldönümü dolayısıyla Avsallar stadyumunda tören düzenlendi.Tören,Avsallar Belediye Başkanı H.Enver GÖRGÜLÜ,Jandarma Üsteğmen Emre TEKİN ve Recep Karaca ÇP Lisesi Okul müdürü Mehmet Karataş’ın selamlamasıyla başladı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden törende,Avsallar Belediye Başkanımız H.Enver GÖRGÜLÜ bayram mesajını okudu.Başkanımız mesajında şöyle dedi:

”Mustafa Kemal Atatürk�ün önderliğinde efsanevi bir kurtuluş mücadelesi veren aziz Ulusumuz tarafından kurulan Cumhuriyetimizin 87. yıldönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz. Bu anlamlı günde, bizleri bugünlere taşıyan, bağımsız ve güçlü bir ülkenin vatandaşları olarak bu gururu yaşamamızı sağlayan, başta Yüce Atamız olmak üzere, hayatlarını ülkemize ve milletimizin birlik ve bütünlüğüne adayan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyorum. Kuruluşundan bu yana geçen 87 yılda, Atatürk�ün belirlediği çağdaş uygarlığa ulaşma çizgisi doğrultusunda hızla ilerleyen Cumhuriyetimiz emsalsiz bir başarı hikayesidir. 21. yüzyıldaki gelişmelerin merkezinde, siyasi, ekonomik, kültürel ve askeri gücü, her zorluğun altından kalkmayı başaran Türk halkı ve tarihinden aldığı ilhamla Cumhuriyetimizi daha da parlak bir geleceğin beklediğine olan inancımız tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle Yüce Ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum��.

Törende daha sonra öğrenciler Atatürk’ü anlatan şiirler okudu. Öğrenciler tarafından gerçekleştirilen halk oyunları gösterisinin ardından tören, kortej geçişi ile sona erdi.

Ersan ÖTÜN

Yorumlar kapalı.