Facebook Türkiye’ye Yatırıma Geliyor

Abone Ol
Daha Fazla

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, ABD’deki temasları kapsamında sosyal paylaşım sitesi Facebook’u ziyaret etti. Ziyaret sırasında Facebook’un Türkiye’de yazılım yatırımı yapmasını önerisini getiren Bakanı Ergün’e Facebook yöneticilerinden olumlu yanıt geldi.

Bakan Ergün, San Francisco’daki Silikon Vadisinde yer alan Facebook’u ziyaretinde, Facebook yönetimini Türkiye’de yazılım yatırımı yapmaya davet etti.

Facebook Stratejik Ortaklıklardan Sorumlu Direktör Justin Osofsky de Türkiye’nin çok önemli bir pazar olduğunu belirterek, her türlü öneriye açık olduklarını söyledi. Ergün ziyaret kapsamında Facebook’ta Stratejik Ortaklıklardan Sorumlu Direktör Justin Osofsky, Halkla İlişkiler Direktörü Kumiko Hidaka, Güvenlikten ve Güvenlik Araştırmalarından Sorumlu Baş Hukuk Müşaviri Chris Sonderby ve Online Operasyonlar Uzmanı Selena Çevik ile görüştü.

TÜRKİYE KULLANIMDA 4. SIRADA

Bakan Ergün, Türkiye’nin kullanımda 4. sırada yer aldığı Facebook şirketiyle ilgili bilgi aldı. Facebook şirketini Türkiye’de yazılım yatırımı yapmaya davet eden Ergün, olumlu cevap aldı. Facebook’un Stratejik Ortaklıklardan Sorumlu Direktörü Justin Osofsky de Türkiye pazarının çok önemli bir pazar olduğunu belirterek, bunu mutlaka değerlendirmek istediklerini söyledi.

TÜRKİYE’Yİ ÖNEMSİYORUZ

Yazılım yatırımı da dahil olmak üzere her türlü fikre açık olduklarını bildiren Osofsky, ”Çünkü Türkiye, önemsediğimiz bir pazar” dedi. Türk girişimcisinin heyecan verici olduğunu belirten Osofsky, buna örnek olarak ”izlesene.com”u verdi.

FACEBOOK KAPATILABİLİR Mİ?

Osofsky, CHP’nin açtığı dava sonucu Facebook’un kapatılacağı yönündeki iddialara da cevap vererek, Facebook’un Türkiye’de kapatılacağına dair bir endişesi bulunmadığını ifade etti. Ziyarette Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yavuz Cabbar, Türkiye’nin Los Angeles Başkonsolosu Hakan Tekin, Türk-Amerikan İş İlişkileri Derneği (TABC) Başkanı Efe Orhun da yer aldı.

Yorumlar kapalı.