Numan Kurtulmuş’a Kötü Haber

Abone Ol
Daha Fazla

Hafta başında yeni partisinin adını ve amblemini açıklayan Numan Kurtulmuş’a kötü haber geldi. Cafesiyaset’in gündeme getirdiği ulusal parti ile olan amblem benzerliğine dava açılıyor.

Numan Kurtulmuş’un Pazartesi günü yeni partisini açıkladığı toplantıda tanıttığı parti amblemine dava açılıyor.

Cafesiyaset’in gündeme getirdiği ‘Kurtulmuş’a ulusalcı amblem’ haberinin ardından harekete geçen Ulusal Parti, HAS Parti’nin ambleminin kendilerinden çalıntı olduğu gerekçesiyle Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuracaklarını açıkladı.

Ulusal Parti’den yapılan açıklamada, HAS Parti’nin ambleminin, kendi amblemlerinin kopyası olduğu belirtilerek, ”Ulusal Parti amblemi turkuvaz renkte, güneş figürü ve güneşten çıkan ışınlardan oluşmaktadır. HAS tarafından çok ufak değişikliklerle bu amblem kopyalanmıştır. Anılan partinin, amblemi kullanmaması için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuracağız.” denildi.

CAFESİYASET BENZERLİĞE DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Cafesiyaset, Pazartesi günü Kurtulmuş’un parti ve logosunu açıklamasından saatler sonra parti logolarının benzerliğine dikkat çekmişti.

İŞTE PAZARTESİ GÜNÜ MANŞETTEN DUYURDUĞUMUZ O HABER:

Saadet’ten ayrıldıktan sonra bugün yeni partisinin ismini açıklayan Numan Kurtulmuş’un partisinin yeni logosu başka bir partinin logosuyla benzer çıktı. Logosu benzer olan parti ise adı ulusal kendi ulusalcı bir parti.

Numan Kurtulmuş, bugün düzenlediği toplantı ile partisinin ismini ve logosunu açıkladı. Ancak yeni partinin yarım güneşli logosu bir başka partinin, hem de ulusalcı bir partinin logosuyla nerdeyse birebir aynı.

Atatürkçü parti girişimi adı altında uzun süredir çalışmalarını yürüten Gökçe Fırat öncülüğündeki hareket , geçtiğimiz Mart ayında Ulusal Parti adı altında kuruluşunu tamamlamış ve logosu ile ismini kamuoyuna açıklamıştı. Partinin çizgisi ise ulusalcı görüşler ve Atatürkçü çizgi olarak belirtilmişti.

Yorumlar kapalı.