Evde patlama 10 yaralı

Abone Ol
Daha Fazla
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tekirdağ’ın Marmaraereğlisi ilçesindeki bir metruk binada meydana gelen patlamanın içeride yoğun olarak bulunan ”çakmak gazı”nın alev almasından kaynaklandığı bildirildi.

<b>ÇAKMAK GAZI PATLAMIŞ</b>
Patlamada yaralanan 10 kişinin ”uçucu madde” bağımlısı olduğunu belirlenirken, olay sırasında bu kişilerin ”çakmak gazı” kokladıkları öğrenildi.

Gece yarısı Cumhuriyet Meydanı’ndaki metruk bir binada meydana gelen patlamaya yönelik soruşturma sürdürülürken, olay yerinde ele geçirilen çok sayıda çakmak ile çakmaklara gaz doldurulmasında kullanılan tüp incelemeye alındı.

Yetkililer, olay sırasında söz konusu kişilerin poşetlere doldurdukları likit çakmak gazları kokladıkları ve bu sırada mekana yayılan gazın çakmakla alev aldığı ihtimali üzerinde duruyor.

İlçe Kaymakamı İrfan Demiröz, AA Muhabirine yaptığı açıklamada, patlamada yaralanan 10 gencin ”uçucu madde” bağımlısı olduğunu belirterek, olay sırasında bu kişilerin ”çakmak gazı” kokladıklarını söyledi.

<b>HEM UCUZ HEM SATIŞI SERBEST</b>
Patlamayla ilgili soruşturmanın çok yönlü olarak sürdürüldüğünü ve İstanbul’a sevk edilen 5 kişinin durumlarının ciddi olduğunu aktaran Demiröz, ”Uçucu madde içeren ürünler koklandığında hoş bir koku veriyormuş. Bu hoş kokuda bağımlılığa neden oluyor. Çakmak gazı da bunlardan biri. Bunun önlenmesi için Uçucu madde içeren ürünlerin içine tiksindirici kokuların koyulması gerekiyor. Bununda firmalara yasalarla zorunlu tutulması gerekiyor. Başka türlü bu tarz olayların önüne geçemeyiz” dedi.

<b>Küçük Hakan da aynı sebepten öldü</b>

Marmara Ereğlisi ilçesindeki metruk bir binada meydana gelen patlamada, Mehmet Z, Berkan T, Mustafa U, Savaş K, Emirhan G, Can O, Altan A, Göksel Ö, Sinan K. ve Kenan B. yaralanmış, olay yerinde ise çok sayıda çakmak ile çakmak gazı dolumunda kullanılan tüpler bulunmuştu.

Çorlu Devlet Hastanesi ile Silivri Anadolu Hastanesine kaldırılan yaralılardan Mustafa Z, Altan A, Göksel Ö, Sinan K ile Kenan B’nin durumlarının ciddiyetini koruduğu bildirilmişti.

KAYNAK : Habertürk

Yorumlar kapalı.