Ali Bardakoğlu Chp’ye mi Geçiyor

Abone Ol
Daha Fazla

Yaşanan parti içi kavgaların ardından partiyi toparlamak için harekete geçen Kılıçdaroğlu bazı önemli isimlerle temasa geçti. Bu kişiler arasında sürpriz bir isim de var.
İlgili Haberler

Hangi başkan hangi partiye gitti?
Ali Bardakoğlu CHP’ye mi katılacak?

CHP’de kapılar aralarında eski Kültür Bakanı Fikri Sağlar’ın da bulunduğu bazı eski partililere açılırken, CHP Genel Merkezi’nin girişine üye kayıt masası kuruldu. Üye sayısını artırmak için kampanya düzenleyen CHP’ye tanınmış isimlerin de katılması bekleniyor. CHP kulislerinde katılım için beklenen sürpriz isimse eski Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu.

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre, Deniz Baykal’ın genel başkanlığı döneminde partiden kopan ya da ihraç edilen isimler CHP’ye dönmeye hazırlanıyor. Kılıçdaroğlu kısa süre önce eski TBMM Başkanı Hikmet Çetin’le görüşmüştü. Eski bakanlardan Fikri Sağlar ve eski Gaziantep Belediye Başkanı Celal Doğan’ın da CHP’ye dönmek istediği öğrenildi.

Sağlar’ın üyelik başvurusunda bulunduğu ve ilk PM toplantısında başvurusunun ele aınacağı bildirildi. Bunun yanında CHP kulislerinde eski Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu’nun partiye davet edileceği beklentisi yaygınlaştı.

Kılıçdaroğlu 11 Ekim günü bir yemekte Bardakoğlu ile bir araya gelmişti. Kılıçdaroğlu, Bardakoğlu’nu görevden ayrıldıktan sonra arayıp aramadığı sorusu üzerine "Henüz aramadım, olay çok yeni" dedi. Kılıçdaroğlu, "Kendisini yeni dönemde CHP’de politika yapmaya çağıracak mısınız?" sorusuna ise "Kendi takdirleridir. Biz mutlu oluruz" demekle yetindi.

Yorumlar kapalı.