Chp’li Korkmaz Karaca Bdp’nin Maskesini Düşürdü

Abone Ol
Daha Fazla

CHP PM üyesi Korkmaz Karaca Türk televizyonlarında bir ilke imza atarak, BDP’li bir Milletvekiline, “PKK terör örgütü değildir” itirafını yaptırdı.

Ankara kulislerinde çalkalanan ”Sol’da ittifak” tartışmaları, tarafları daha nikah masasına oturmadan birbirine düşman etti. CHP Parti Meclisi Üyesi Korkmaz Karaca, BDP’li Demirtaş’ın CHP ile ilgili sözlerine Ahmet Hakan’ın CNN Türk’te yayınlanan Tarafsız Bölge adlı programda sert sözlerle tepki gösterdi. Karaca, BDP liderinin ”CHP özür dilesin” sözleri ekrana gelince, canlı yayında ağzına geleni saydı; Demirtaş’a CHP’nin ismini ağzına alırken ”abdest al” diye çağrıda bulundu. İşte Karaca’nın o sert sözleri:

”Selahattin Bey’in açıklamalarını izlerken utanç duydum. Buradan sesleniyorum, CHP’nin ismini ağzına alırken önce git ”abdest al ağzını yıka”. Cumhuriyet Halk Partisi’nin kimseye özür borcu yoktur. CHP tarihiyle geçmişiyle, onur duyan Cumhuriyeti kuran Türkiye’yi kurtaran büyük bir siyasi harekettir, Türkiye’nin en köklü siyasi hareketidir.

KAVGAYI ATEŞLEYEN SÖZLER

Selahattin Demirtaş’tan bizim özür borcumuz falan yok ama özür borcu olan biri var. Kürt kökenli vatandaşlarımızın kanına giren, onları evlerinde barklarında; çocuk, bebek dinlemeden öldüren PKK’nın sözcülüğünü yapanlar, Kürt halkından özür dilesinler. Kürt halkı bizim başımızın tacıdır. Atatürk’ün deyimiyle Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran halklara Türk milleti denir. Bizim bakış açımız budur. Selahattin Demirtaş ne kadar Kürtse, ben ondan daha fazla Kürtüm.

BDP’Lİ YILDIZ BOMBANIN PİMİNİ ÇEKTİ!

CHP’li Karaca’nın bu sözleri üzerine BDP milletvekili Bengi Yıldız programa telefonla bağlanarak yeni bir tartışmanın filitini ateşledi. Karaca’nın ”PKK’yı terör örgütü olarak görüyor musunuz” sorusuna ”PKK, terör örgütü değildir” cevabı veren Yıldız, CHP’yi suçladı, Kürt sorununun bir parçası olduklarını iddia etti. Yıldız’ın bu sözleri üzerine taraflar arasında hakaretlere varan sert tartışmalar yaşandı.

İşte o tartışma:

Bengi Yıldız (BDP): Doğrusu çok seviyesiz bir söylem içerisinde.

Korkmaz Karaca (CHP): Ben sana iade ediyorum. Sen önce İmralı’dan izin al öyle konuş. Seviyesiz sensin!

Bengi Yıldız (BDP): Daha tartışma kültüründen, adabından yoksunsunuz. Bir partinin genel başkanından “abdest al, ağzını yıka” gibi bir sözü televizyondan söylemesinden utanç duyması lazım.

Korkmaz Karaca (CHP):Benim partime ”özür talimatı vermek” haddine değil senin genel başkanının!

Ben terörü lanetlemeyen senin gibi adamlarla, aynı programdan olmaktan utanç duyuyorum.

Bengi Yıldız (BDP): O zaman katılmasınız programa. Seviyeli bir politika açıklaması yaparsınız.

Korkmaz Karaca (CHP): Önce PKK’yı lanetle. Öncelikle PKK’yı terör örgütü olarak görüyor musunuz onu açıkla!

”PKK TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİLDİR”

Bengi Yıldız (BDP): PKK terör örgütü değildir. Sizin söylemlerinizi de söylemek zorunda değiliz. Biz 20 yıldır bunu size öğretemedik.

Korkmaz Karaca (CHP): Sen Türkiye Cumhuriyeti’nin milletvekili değil misin? Bu milletin vatandaşlarının verdiği vergilerden maaşını almıyor musun? PKK o bölgedeki insanları öldür müyor mu Bengi Yıldız?

Bengi Yıldız (BDP): Senin temsil ettiğin zihniyette Kürtleri öldürüyor, katlediyor. Siz o zihniyetin temsilcisi olduğunuz için yüzde 20’leri aşamıyorsunuz. Senin bu zihniyetinin aşılması için biz mücadele ediyoruz.

Korkmaz Karaca (CHP): Siz İmralı’dan izin aldınız mı Bengi Yıldız? Ondan sonra konuşun.

Bengi Yıldız (BDP): Yani sizin seviyeniz bu konuşmadan ortaya koyuyor.

Ahmet Hakan: Bengi Bey, sizi bir konuda uyarmak istiyorum. Az önce PKK terör örgütü değildir dediniz.

Korkmaz Karaca (CHP):Cumhuriyet’in savcıları bunu görsün. ”PKK terör örgütü değildir” diyen bir milletvekili var karşımızda.

Ahmet Hakan: Bir dakika. Bu konuda şiddetle şiddet uygulayan, eli silahlı bir örgütten bahsediyoruz. Sadece bunu size hatırlatmak istiyorum.

Yorumlar kapalı.