ÖĞRETMENLER GÜNÜ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

Abone Ol
Daha Fazla

Öğretmenler günü kutlamaları, Maltepe’de de bir dizi etkinlikle kutlandı. Kutlamalar ilk olarak saat 10.00’ da Atatürk Anıtına çelenk koyma töreni ile başladı.

Öğretmenler günü kutlamaları, Maltepe’de de bir dizi etkinlikle kutlandı. Kutlamalar ilk olarak saat 10.00’ da Maltepe Meydanında bulunan Atatürk Anıtına çelenk koyma töreni ile başladı. Milli eğitim müdürlüğünün çelenginin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile buradaki program sona erdi. Daha sonra Maltepe Kız Teknik ve Meslek Lisesinin hazırladığı kutlama programına katılmak üzere Maksev’e geçildi.

Maltepe Kaymakamlığı öncülüğünde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Maltepe Kız Teknik ve Meslek Lisesinin düzenlediği kutlama programına; Maltepe Kaymakamı Ahmet OKUR, Maltepe Belediye Başkanı Prof.Dr.Mustafa ZENGİN, Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Faik KAPTAN, diğer daire amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Program Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, şehitlerimiz ve şehit öğretmenlerimizin manevi huzurunda saygı duruşu, ardından İstiklal Marşının söylenmesi ile başladı. Daha sonra Maltepe Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdiresi Hatice Dürdane Ekmekçibaşı’nın konuşmaları, bir öğrencinin öğretmenine yazdığı şiiri ve emekli öğretmenleri temsilen emekli bir öğretmenimizin konuşması ile devam etti.

Programda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Faik KAPTAN, “Nasıl bir öğretmen arzu edildiğinin altını çizerek, öğretmenlerin gerçekten kendilerinden verdiğini ve asıl önemli olanın bu olduğunu ifade ederek, insan gücünü nitelikli hale getirmede ve eğitmede görev alan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. ” dedi.

Maltepe Belediye Başkanı Prof.Dr. Mustafa ZENGİN de yaptığı konuşmada “Öğretmenler; ülkemizi karanlıktan aydınlığa taşıyan, hızla çağdaş bir toplum olmamızı sağlayan en büyük pay sahipleridir. Yarının mimarları öğretmenlerimizin gününü kutluyorum.” dedi.

Öğretmenliğin sevgi ve şefkatle daha iyi bir şekilde yürütüleceğini benimseyen Maltepe Kaymakamı Ahmet OKUR konuşmasına; “öncelikle emekli öğretmenlerimizin ellerinden öpüyor, mesleğe yeni başlayan öğretmenlerimizin de idealleri uğruna çekinmeden adım atmalarını temenni ediyorum” diyerek başladı. Öğretmenlerimizin asıl görevleri olan eğitmek ve öğretmeğin yanında öğrencilerin dertleriyle bire bir ilgilenmenin de olması gerektiğini belirten Kaymakamımız, konuşmasının son bölümünde eğitim uğruna şehit olan öğretmenlerimize başsağlığı, mesleği uğruna sağlığından olan öğretmenlerimize de geçmiş olsun dileklerini ileterek tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyorum” dedi. Kaymakamımızın konuşmasından sonra Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’nun mesajı da öğretmenlere okundu.

Daha sonra görevlerine yeni başlamış olan öğretmenler, sunucunun yemin andını okutmasıyla yemin töreni gerçekleştirildi.

Yemin töreninin ardından emekliliğe ayrılan öğretmenler “Hizmet Şeref Belgeleri” ile ödüllendirildi. Emekli öğretmenlere, Kaymakamımız Ahmet OKUR, Maltepe Belediye Başkanı Prof.Dr.Mustafa ZENGİN, Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Faik KAPTAN ve Kartal Cumhuriyet Başsavcısı takdim etti.

Ödüllerin takdim edilmesinin ardından alt katta Maksev yönetimininin ikram ettiği yemeğe geçildi ve program sona erdi.

Yorumlar kapalı.