Maltepe’de "Huzur Toplantısı" Yapıldı

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün organize ettiği ”Huzur Toplantısı” Maltepe Belediyesi Küçükyalı Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Maltepe İlçe Emniyet Müdür Vekili Gaffar Demir yaptığı konuşmasında ”İlçe emniyet hakkında bilgiler verdi. 28 noktada 94 mobese kamerasıyla Maltepeyi izlemekteyiz. 2009-2010 yılları arasında suç oranı %24 düştü. 624 personel, 34 ekip otosu, 9 motorlu polis ve 9 sivil araçla Maltepelilere hizmet vermekteyiz dedi.

Aydınevler Muhtarı söz alarak yaptığı konuşmasında ”Mahallemizde asayış sorunu var, esmer vatandaşlarımız bizleri gasp ediyor, mahallemizde hırsızlık yapıyor ve müdahale edenleri darp ediyorlar. Emniyete yazılı açıklama yapmamıza rağmen soruna kökten çözüm bulunamadı. Bizi bu dertten kurtarın.

Yalı Mahallesi Muhtarı ”Mahallemizdeki denetimler yetersiz. Muhtarlığımız önündeki bir araç sahibi ölmüş ve aracınında defalarca kaldırılmasına istememize rağmen kaldırılmadı ve bu araç dün gece kundaklandı. Aracın arkasında LPG tüpü vardı. Gündüz bu patlama olsaydı yanında meslek lisesi var neler olabileceğini düşenemiyorum” dedi.

Gaffar Demir şikayetlerinizi tek tek kaleme aldık, sorunların çözümü için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Katılımcılar; Maltepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Bingöl, Maltepe Milli Eğitim Müdürü Faik Kaptan, siyasi parti temsicileri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldılar.

Yorumlar kapalı.